Väčšina z nás začne snívať o našej ďalšej dovolenke hneď prvý deň po návrate z dovolenky do práce. Je to ale v poriadku. Práca je častokrát stresom, s ktorý neustále podvedome bojujeme. Existujú však aj fyzické príznaky ktoré nám naznačujú, že by sme si mali dať od práce a stresu pauzu. Toto je 8 najčastejších. Poznáte ich?

Týchto 8 signálov vám naznačuje, že by ste si mali dať pauzu! Rešpektujete ich?

1. Bolesť hlavy

Vaše telo môže signalizovať, že potrebuje odpočinok aj vtedy, ak máte miernu bolesť hlavy. Príliš veľké zaťaženie totiž často vedie k miernym až k silným bolestiam hlavy, krku a očí. Navyše, vysoká hladina stresu môže viesť k migréne.

2. Problémy s trávením

Keď váš mozog pracuje na plné obrátky po dlhú dobu, najviac vtedy trpí váš tráviaci trakt – v skutočnosti sa vlastne dostáva do určitého šoku. Najčastejším dôsledkom tohto stavu je syndróm dráždivého čreva, ktorý je spojený s problémami so stolicou a bolesťou v rôznych oblastiach žalúdka.

3. Časté prechladnutie

Stres zvyšuje vašu srdcovú frekvenciu a urýchľuje krvný obeh. Ak k tomu pripočítame zvýšený krvný tlak, spoločne môžu spôsobiť problémy s imunitou, čo má za následok častejšie prechladnutia.

4. Nestála telesná hmotnosť

Silný stres častokrát vedie k rýchlemu prírastku hmotnosti. Je to spôsobené zvýšením hladiny hormónu kortizolu, vďaka čomu budete chcieť jesť všetko, čo máte poruke. Akumulácia jednoduchých sacharidov v jedle tak vedie k nadmernej hmotnosti.

5. Bolesť brucha

Už sme spomínali, že váš tráviaci systém trpí, keď máte stres, takže bolesti žalúdka a nevoľnosť môžu byť príznakmi nedostatku pokoja.

6. Únava

Neustála únava je taktiež príznakom príliš veľkého pracovného zaťaženia.

7. Bolesť v hrudi

Bolesti na hrudníku a bolesti spôsobené stresom často nemajú žiadnu súvislosť so srdcom a sú čisto neurologického pôvodu. Ak často prežívate ostrú bolesť v hrudi, skúste najprv relaxovať. Nezabúdajte však, že stres môže skutočne viesť k srdcovému zlyhaniu, preto sa poraďte so svojím lekárom, ak máte podozrenie na možné srdcové problémy.

8. Zníženie sexuálnej aktivity

Ak mozog prestáva produkovať dostatok chemických látok zodpovedných za pohlavný styk, človek môže strácať chuť a túžbu na milovanie. Ak vy alebo váš partner zažijete tento druh problému, nezabudnite, že dobrý odpočinok dá všetky veci znova do poriadku.

2 KOMENTÁRE

Pridaj komentár