Kumail je stand-up komik, príležitostný vodič Uber taxi a najväčší fanúšik Aktov X. Emily študuje psychológiu, má zmysel pre humor a rozhodne sa teraz nechce viazať. Teda aspoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komikov. Duchaprítomný Kumail, Emily okamžite padne do oka a aj keď obaja tvrdia opak, je úplne jasné, že nepôjde o záležitosť na jednu noc. Nádejne sa rozvíjajúci vzťah ale naruší záhadná choroba, ktorá Emily uvrhne do umelého spánku …

Túto romantickú komédiu si užijete od začiatku až do konca! „Srdcu nerozkážeš“ štartuje v slovenských kinách už dnes!

Až v nemocnici sa stretne Kumail s jej svojráznymi rodičmi, ktorí sa napriek začiatočnej nedôvere s Kumailom postupne zbližujú, čo generuje množstvo vtipných situácií. Inteligentná romantická komédia z produkcie Judda Apatowa (40 rokov panic, Nabúchaná) rozpráva skutočný príbeh amerického komika, ktorý vo filme hrá sám seba a je tiež spoluautorom scenára. Film „Srdcu nerozkážeš“ sa na festivale Sundance stal diváckym hitom.

Prečo vidieť tento film?

„Keď sa povie „úspešná komédia za Sundance,“ vzbudzuje to v nás mierne obavy, že sa bude jednať o ďalší výborne napísaný a zrežírovaný film, ktorý bude slušne fungovať u amerických divákov a my sa nad ním pobavíme nikde na festivale alebo v nedeľu večer na gauči, ale na bežné kinové uvedenie u nás to stačiť nebude. Takto s rezervou sme pristupovali aj k filmu „Srdcu nerozkážeš“, iba s jedným rozdielom, že tentokrát sme sa teda poriadne zmýlili.

Kumail Nanjiani ako „Kumail“ a Zoe Kazan ako „Emily“

Takáto komédia sa nerodí každý rok. Chytrý, originálny a vtipný scenár bez zbytočného tlačenia na pílu a bez nudných klišé, je pevne usadený v kategórii romantických komédii alebo tiež „feel-good“ filmov. Je vidieť, že autori filmu tento príbeh skutočne prežili a nemuseli všetko vymýšľať za stolom. Nie nadarmo za tento film utratil Amazon v Sundance 12 miliónov dolárov a nie nadarmo sa má tento film stať v Amerike veľkým letným hitom. My veríme, že takto kvalitný materiál sa divácky presadí i v našich geografických šírkach“, Ivo Andrle, Aerofilms.

Na aké herecké obsadenie sa môžeme tešiť?

KUMAIL NANJIANI – Scenárista, výkonný producent, Kumail

Kumail Nanjiani je kritikmi uznávaný herec, scenárista a komik, možno najznámejší pre svoju rolu Dinesha v komediálnom seriáli HBO Silicon Valley, ktorý minulý rok získal cenu televíznych kritikov za najlepší komediálny seriál, dve ceny Emmy, Zlatý glóbus a pozbieral tiež niekoľko ďalších nominácií na ceny Emmy a Zlaté glóbusy. Kumail sa tiež objavil v komédii Warner Bros. Fist Fight a nadaboval tiež jedného z ninja bojovníkov vo filme Lego Ninjago, rovnako z produkcie štúdia Warner Bros.

Nanjianiho komediálne umenie sme tiež mohli zhliadnuť vo filmoch Zásnuby na dobu neurčitú v produkcii Judda Apatowa, Sex Tape a Mike a Dave zháňajú baby. Nanjiani je tiež televíznym scenáristom, výkonným producentom a spolumoderátorom programu Comedy Central Kolaps s Jonahom a Kumailom spolu s Jonahom Rayom. Hral tiež v komediálnom seriáli Portlandia televíznej stanice IFC, Franklin & Bash televíznej stanice TNT a v paródii na reality show Burning Love. Nedávno sa objavil v epizódnej roli nových Akty X na stanici FOX. V súčasnosti žije v Los Angeles v Kalifornii.

ZOE KAZAN – Emily

Zoe Kazan je herečka, autorka divadelných hier a scenáristka. Narodila sa v Santa Monice v Kalifornii. Ako herečka sa objavila vo filmoch Núdzový východ od Sama Mendesa, V údolí Elah, Fraktúra, Súkromné životy Pippy Lee, Ja a Orson Welles, HappyThankYouMorePlease, Skratkou v Oregone, Nejako sa to komplikuje, Život mojej sestry, Víťazstvo je naše, Bored to Death v produkcii HBO a ďalších. V roku 2009 získala Zoe cenu za najlepšiu herečku v celovečernom filme na filmovom festivale Tribeca za svoju prvú hviezdnu rolu Ivy vo filme Výbušné dievča. V roku 2015 bola nominovaná na Emmy za vedľajšiu rolu v oceňovanom televíznom miniseriáli HBO Olive Kitteridge.

Zoe tiež zažiarila vo filme Ruby Sparks štúdia Fox Searchlight, ktorý sama napísala a bola jeho výkonnou producentkou. Nedávno Zoe hrala rovnomennú postavu v seriáli HBO Max od scenáristky Leny Dunhamovej a tiež bývalú manželku Jamesa Franca v pripravovanej sérii HBO Zhoda. Svoj divadelný debut Zoe zaznamenala v roku 2006 v novej mimo-broadwayskej hre Najlepšie roky slečny Jean Brodieovej. Z ďalších rolí mimo Broadway spomenieme Things We Want Jonathana Marca Shermana a Clive v réžii Ethana Hawkea v The New Group Theater.

Medzi úspechy Zoe na Broadway možno zaradiť hru Come Back, Little Sheba Williama Ingeho v MTC. V roku 2008 získala Zoe cenu Clarenca Derwenta pre nádejnú herečku. Je jedinou herečkou, ktorá získala cenu Derwenta za tri úlohy v jednom roku. Ako dramatička mala Zoe úspech na Humana festivale v Actor`s Theater v Louisville (Absalom, v roku 2009), v South Coast Repertory Theater (Trudy and Max in Love, v roku 2014) a mimo Broadwaya v Manhattan Theater Club (We Live Here, v roku 2011). Napísala scenár k filmu Ruby Sparks, za ktorý bola nominovaná na nezávislú cenu Independent Spirit Award za najlepší scenár.

RAY ROMANO – Terry

Ray Romano sa narodil v newyorskom Queense 21. decembra 1957. Svoj komediálny talent objavil až v roku 1984, kedy sa rozhodol, že sa bude venovať herectvu. Ako stand-up komik si prešiel celou radou komediálnych klubov po celej krajine. Následne sa objavil v niekoľkých slávnych talk-show, napríklad v „The Tonight Show Starring Johnny Carson” alebo v „Late Show with David Letterman.” Práve Letterman si všimol jeho talent a ponúkol mu spoluprácu vo svojej produkčnej spoločnosti, čo viedlo k vzniku slávne oceňovaného sitkomu Raymonda má každý rád, za ktorý v roku 2002 dostal Romano cenu Emmy. V tom istom roku prišiel i jeho filmový debut, v rámci ktorého prepožičal svoj hlas mamutovi Mannymu v animovanom trháku Doba Ľadová. Od tej doby sa mimo iného objavil napríklad v komediálno-dramatickom seriáli Men of a Certain Age alebo minuloročnom seriáli Martina Scorseseho Vinyl.

HOLLY HUNTER – Beth

Holly Hunter sa narodila v roku 1958 v štáte Georgia. Jej prvá veľká rola však prišla až v roku 1987, kedy si zahrala po boku Nicholasa Cage v akčnej komédii Zmätky v Arizone. Ešte v tom istom roku sa objavila v komédii Vysielame správy, ktorá jej vyniesla jej prvú nomináciu na Oscara. Zlatú sošku si však odniesla až o šesť rokov neskôr, kedy prišla jej osudová rola nemej pianistky Ady, v cenami ovešanej dráme Piano režisérky Jane Campion. Za svoj výkon v mysterióznom thrilleri Firma režiséra Sydneyho Pollacka si v tom istom roku vyslúžila i nomináciu na cenu pre herečku vo vedľajšej úlohe. Naposledy sa na zozname nominovaných objavila v roku 2004, kedy zaujala svojim výkonom v roli matky v dráme o dospievajúcom dievčati s názvom Trinástka. Na svojom konte má celú radu ďalších rolí – zahrala si tiež v poetickej dráme Knight of Cups od Terenca Mallicka alebo v úspešnom seriáli Na jazere, kde si zopakovala spoluprácu s režisérkou Jane Campion.

Pridaj komentár