Ak je pre vás už tradíciou zahaliť v tieto dni váš farebný letný šatník do tmavších farebných odtieňov, tohtoročnú jeseň sa tejto chybe rozhodne vyvarujte. Veď i príroda okolo nás hýri počas jesenných dní farbami, ktoré sa v mnohých prípadoch dokážu vyrovnať i tým letným.

Teplejšie a hrubšie kúsky oblečenia sa dajú totiž zohnať v rovnako pestrej farebnej palete ako tie letné. Zvlášť, ak sú trendom aktuálnej sezóny, v ktorej kraľujú sýte farby, oživujúce aj tie najsychravejšie jesenné dni. Ak ste fanúšikmi farebnej módy tak ako my, poradíme vám ako s oživením vášho jesenného šatníka začať.

Voľba správneho kabáta je počas jesene kľúčová. Kabát by mal byť výrazným a dominantným prvkom vášho jesenného šatníka. Avšak, len čo sa vonku ochladí, má väčšina z nás tendenciu skĺznuť do tmavých, tlmených farieb. Sú síce ľahko kombinovateľné a pristanú každému, no túto jeseň vyskúšajte radšej investovať do farebnejšieho kabátového modelu.

Nielenže krásne rozžiari váš outfit, ale navyše v ňom budete pôsobiť veselšie a optimistickejšie. Kombinovať ho môžete s inými farbami, ale vyzerá výborne aj s klasickou čiernou. Žiarivé farby vám navyše zlepšia náladu aj počas pochmúrnych a sychravých dní.

Jedným zo základných kúskov, ktorý by vám v jesennom šatníku nemal rozhodne chýbať, sú šaty vo výraznej, žiarivej farbe. Túto sezónu sú must-have kúskom šaty so zaujímavým strihom vo výraznej smaragdovo-zelenej farbe. Tie stačí jednoducho doplniť jemnými šperkmi a elegantnými lodičkami alebo čižmami. Ďalším povinným kúskom tejto sezóny sú bez pochýb šaty rovného strihu s výraznou kvetinovou potlačou.

Takéto šaty možno doplniť opaskom, ktorý vám krásne zvýrazní pás a opticky zúži postavu. Odporúčame tiež vyskúšať kombináciu jednofarebnej sukne so zaujímavou blúzkou, alebo ak vám nechýba odvaha, jednoznačne siahnite aj po farebnej maxi sukni. Nebojte sa tiež kombinácie viacerých farieb, nakoľko si tohtoročná jeseň výrazné prepojenia farieb doslova žiada.

Dôležitým doplnkom jesene sú bezpochyby topánky. Okrem čižiem sa môžete tešiť na rôzne farebné kombinácie tenisiek, ktoré v správnej farbe dokážu ozvláštniť aj jednofarebný outfit. Tenisky možno pokojne nosiť aj k sukniam či šatám. Túto jeseň zvoľte odtiene marhuľovej, žltej či ružovej, prípade klasické čierne s výrazným farebným akcentom.

FOTO: pinterest.com, Twinset, Björn Borg

Pridaj komentár