Akné dnes už netrápi len mladé ženy v tínedžerskom veku, ale už aj ženy medzi 20. – 30. rokom života. Ak patríte do tejto kategórie aj vy, prezradíme vám, ako s akné bojovať a hlavne čo zmeniť, aby sa vám akné už nikdy viac neobjavovalo. Zabudnite na aknecolor a vyskúšajte tieto triky!

Trápi vás akné? Prezradíme vám účinné spôsoby, ako s ním úspešne bojovať!!!

Akné si nevytláčajte

Aj keď vás to bude akokoľvek lákať, nikdy si akné nevytláčajte, a ani to hnisajúce. Aj keď vás to bude veľmi bolieť, akné nechajte tak. Pravidelným vytláčaním akné si ho totiž len rozšírite po tvári a dosiahnete pravý opak – Vaša tvár bude stále posiata akné. V tomto prípade vám pomôže kvalitná značková dekoratívna kozmetika!

Zmeňte stravu a menej stresujte

Stres, ale aj nezdravý životný štýl, má vplyv na vašu pleť. Zmeňte svoje stravovacie návyky – vyhnite sa mastným jedlám a skúste jesť viac ovocia, zeleniny, ale aj ovsené vločky a orechy. Keď sa vyhnete stresujúcim situáciám a budete jesť zdravšie, odzrkadlí sa to aj na vašej tvári.

Pleť si odličujte a masírujte

Odporúčame vám vyskúšať pleťový arganový olej vyrobený z orechov z malých stromov z Maroka. Vmasírujte ho do pokožky vždy večer, keď už nemáte na sebe make-up. Po čase uvidíte, že sa vám pleť zlepší a akné postupne zmizne. Používajte ho namiesto pleťového mlieka alebo krému.

Pleť si dôkladne odličujte – aj oblasť očí, čela, líc a brady. Okrem arganového oleja vám odporúčame vyskúšať konjakovú špongiu na masírovanie pleti. Má za úlohu prekrviť pokožku a zbaviť vás odumretých buniek.

Nedotýkajte sa tváre

Akné vzniká aj prenosom baktérií z dlaní, preto ak sa vám objavilo akné v dolnej časti tváre, napr. na brade, pravdepodobnou príčinou vzniku sú baktérie, ktoré sa na bradu preniesli.

Nedotýkajte sa tváre – najmä brady a líc a uvidíte, že sa vám akné nebude rozširovať. V boji s akné vám pomôže vodoliečba. Vodoliečebné procedúry sú vhodné nielen na regeneráciu pohybového ústrojenstva, ale celkovo pôsobia na regeneráciu organizmu.

Pridaj komentár