Tohtoročný Fashion Live make-up bol lesklý, mastný, zámerne nedokonalý, psychadelický a zároveň uveriteľný.” Takto zhodnotila tohtoročné looky na módnom podujatí Fashion Live známa make-up artistka a stylistka Jana Olšinská v exkluzívnom rozhovore pre M magazín.sk. Pod jej vedením vytvorili absolventky fashion a make-up akadémie STUDIO22 prehliadkové looky, ktoré upútali nejedno oko v hľadisku. Na podujatí pracovalo denne 15 make-up artistiek, ktoré nalíčili každý deň zhruba 100 modeliek a modelov, pričom príprava trvala 9 až 10 hodín.

Toto sú top make-up trendy z Fashion Live 2017!!! Čo nám o nich prezradila skvelá make-up artistka a stylistka Jana Olšinská?

Prinášame vám prehľad toho najlepšieho z Fashion Live 2017, vrátane exkluzívnych záberov zo zákulisia!

Odlesky, flitre

Tento rok to bolo naozaj veľmi žiarivé a trblietavé. Dizajnéri preferovali zlaté a holografické flitre. A tak bolo možné vidieť trblietky na viečkach, pod obočím, či na lícnych kostiach. S prichádzajúcim obdobím vianočných večierkov je tento trend určite jedným z tých, ktoré sa oplatí preniesť z prehliadkového móla do večerného líčenia.

Na čo si je potrebné dávať pozor? Podľa Janky to treba jednoducho správne vystihnúť, prispôsobiť príležitosti, zladiť s outfitom a vekom, no hlavne cítiť, že tento typ make-upu k dáme patrí. Samozrejme, netreba nezabúdať na opatrnosť pri použití trblietok, inak sa môžeme ľahko dostať od trendu ku gýču, čo určite žiadna z nás nechce.

Nude look

Veľká časť návrhárov tento rok zvolila neutrálny nude look so sviežou pleťou a s efektom dokonalej, akoby nenalíčenej pleti. Podľa Janky je dôležité použitie správnej konzistencie podkladu – v ideálnom prípade použiť čo najjemnejšiu vrstvu, aby pleť bola žiarivá a prirodzená. V prípade, ak má modelka na pleti nedokonalosti, je nevyhnutné využitie silnejších krycích produktov, no pravidlom je vždy použiť len nevyhnutné lokálne krytie a v žiadnom prípade to s podkladovým make-upom nepreháňať.

Výrazné pery

Bolo možné vidieť viacero lookov postavených na výrazných perách v odtieňoch červenej, pretože ako uviedla Janka Olšinská: Červený rúž a dymové oči sú a budú večné”. Výrazné tmavé odtiene rúžov, ako sme mohli vidieť na svetových prehliadkových mólach, sme mohli po minulé roky na módnom podujatí Fashion Live pozorovať len zriedkavejšie. Sú však už skutočne out? Rozhodne nie! Podľa Janky Olšinskej je dnes v móde, ale aj v líčení, dovolené všetko – dôležité však je, aby sa nositeľka rúžu cítila s daným odtieňom príťažlivo a odvážne.

Kreatívny farebný look

Niektoré looky boli veľmi odvážne s použitím výrazných farieb. Zaujímalo nás, kde tím Janky Olšinskej čerpal inšpiráciu pri tvorbe. Niektorí dizajnéri mali jasnú predstavu o svojom prehliadkovom make-upe, niektorí sa potrebovali poradiť a nasmerovať, iní to nechali s dôverou na nás. Inšpiráciu pre dizajnérov, ktorí nechali make-up na nás, sme čerpali v aktuálnych trendoch zo svetových prehliadkových mól. Množstvo dizajnérov však malo jasnú predstavu, ktorej sme sa úplne podriadili, prípadne ju upravili tak, aby bola viac aktuálna a svieža.”

Za rozhovor ďakujeme make-up artistke a stylistke Jane Olšinskej, ktorá je zároveň riaditeľkou úspešnej fashion&make-up akadémie STUDIO22, ktorá v decembri oslávi svoje tretie narodeniny. Jankinu prácu bolo tiež možné vidieť napríklad v televíznych spotoch pre Telekom s Petrom Saganom, v kampaniach pre nákupné centrá Eurovea a Aupark, či obchodný dom Alizé, módnych prehliadkach ako Fashion Live či Resonance a má za sebou tiež nespočetné množstvo módnych editoriálov a fotení osobností do časopisov EVA a EMMA.

Je toho skutočne veľa, kde môžeme obdivovať jej prácu. Na ktorú spoluprácu však spomína najradšej? „Určite na spolupráce s módnymi fotografmi, ktorí sú v súčasnosti už veľké hviezdy, ale v dobe kedy sme spolu začínali sa len hľadali, učili a formovali. Vidieť dnes tie pokroky, úspechy a neutíchajúce nadšenie je úžasné. Nie som z tých, ktorí vypichnú za top len zvučné mená, známe časopisy a celebritné projekty. Najviac sú mi srdcu blízke spolupráce práve s takými ľuďmi, ktorí si úspech naozaj vydreli a stále si držia pokoru a úsmev na tvári.”

FOTO: Vanda Samardžijová & Bogdan Darvaru

Pridaj komentár