Moderná doba nám umožňuje si množstvo vecí uľahčiť, napríklad použitím technológií či inými zaujímavými výdobytkami. Aj rodičovstvo je v súčasnosti omnoho variabilnejšie, aj keď sa mu paradoxne venuje omnoho viac času ako v minulosti. Ktorí pomocníci vám môžu pomôcť zvládnuť rodičovstvo bez stresu a s úsmevom?

FOTO: Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com

Základné vybavenie moderného rodiča

Základná výbava sa v minulosti zakupovala pre dieťa, v súčasnosti si však môže svoju výbavu zakúpiť aj rodič. Napríklad ak ste športovo aktívnym rodičom, môžete si vybrať športový kočík, ktorý vám umožní napríklad realizovať rýchlochôdzu, ktorú môžete spojiť s prechádzkou s vašou ratolesťou. Treba byť flexibilný a nájsť si pomocníkov, ktorí vám umožnia spojiť príjemné s užitočným.

Medzi ďalšiu základnú výbavu rodiča patrí nepochybne jedálenská stolička pre dieťa. Okrem toho, že bude mať miesto na sedenie pri jedálenskom stole, stoličku využijete na veľa ďalších vecí. Môžete ju napríklad umiestniť k linke počas varenia. Dieťa tak bude spokojné, že je pri vás, budete ho mať pod dohľadom a zároveň sa budete môcť venovať aj ďalším aktivitám v kuchyni.

Detská pestúnka patrí medzi ďalšie skvelé výdobytky modernej techniky, ktoré využijete počas obedného spánku. Či už potrebujete robiť niečo iné, alebo si chcete oddýchnuť, máte vždy dohľad nad vaším dieťaťom aj počas spánku. Nemusíte sa tak obávať či je všetko v poriadku a je to aj pohodlnejšia forma ako neustále kontrolovať stav dieťaťa, čím ho môžete zobudiť. Pre menšie deti je skvelým pomocníkom aj monitor dychu, ktorý vám pomôže sledovať, či je pri novorodeniatku všetko v poriadku.

V poslednej dobe sa medzi nesmierne populárnych pomocníkov dostali aj nosiče. Dieťatko máte k sebe privinuté a zároveň máte voľné ruky. Opäť ide o skvelý spôsob ako skĺbiť rôzne aktivity a zároveň mať dieťatko neustále pod dohľadom. Pre deti sú nosiče tiež nesmierne príjemné, keďže cítia blízkosť a teplo rodiča. Na internete nájdete navyše rôzne modely od obyčajných šatiek, až po špeciálnejšie športové nosiče, napríklad tie na turistiku.

Doprajte si kvalitný čas spolu

Pri samotnej výchove nie sú podstatné jednotlivé veci ktoré používate alebo ktoré dieťaťu kupujete. Najdôležitejšie je venovať našim ratolestiam dostatok nášho času a pozornosti. Obzvlášť v dnešnej uponáhľanej a technologicky náročnej dobe, je osobný kontakt a pozornosť nenahraditeľná. Snažte sa vymýšľať spolu kreatívne hry, venujte sa spoločným športom alebo pobytu v prírode.

Tým, že si niektoré aktivity uľahčíte, snažte sa dieťaťu venovať svoju plnú pozornosť a docieliť kvalitný spoločný rodinný čas. Vďaka tomu si spolu vytvoríte skvelý vzťah a dieťa nebude mať problém sa vám s ničím zdôveriť. Základom rodičovstva by mala byť dôvera medzi jednotlivými členmi rodiny a zdieľanie spoločných hodnôt a záujmov. Podporujte vaše deti a snažte sa uľahčiť si činnosti, ktoré sa dajú, aby ste sa naopak mohli naplno venovať dôležitým súčastiam rodičovstva.

Pridaj komentár