Repasované počítače sa za posledné roky stali skutočne žiadaným artiklom. Môžu za to ich nesporné výhody, ktoré súvisia najmä s ušetrením nákladov. Je toho však oveľa viac, prečo sa v dnešnej dobe oplatí kupovať repasované počítače a práve s týmito ďalšími výhodami vás dnes oboznámime.

FOTO: Honzik7/Shutterstock.com

Aj napriek tomu, že repasované počítače môžeme vidieť v čoraz viac firmách či domácnostiach, stále je množstvo ľudí, ktorí o tomto type techniky vedia len veľmi málo.

Čo je to repasovaná technika?

Je pritom jedno, či si kupujete repasovaný notebook alebo počítač. V podstate ide o techniku, ktorá bola už niekoľko rokov používaná, zväčša vo veľkých korporáciách. Tieto firmy zvyknú svoje technické vybavenie meniť každé dva roky a tak predchádzajúce zariadenia jednoducho vyradia. Tie následne prejdú hĺbkovou kontrolou a autorizovaným servisom a stanú sa z nich repasované počítače. Aké sú ale ich výhody?

Výhody repasovaných počítačov

Ako sme už spomínali v úvode, výhod repasovaných počítačov je skutočne mnoho. Za tú najzákladnejšiu však považujeme ušetrenie nákladov pri kúpe počítača a to častokrát až do 70 percent z ich pôvodnej ceny. V súvislosti s tým sa vám tak častokrát môže stať, že za cenu strednej triedy získate skutočne mimoriadne výkonný počítač, ktorý sa bežne predáva za ceny prémiovej triedy.

Ďalšou mimoriadne veľkou výhodou, pri ktorej si môžete byť istí, že vám počítač nejaký ten rok poslúži, je záruka od samotného predajcu. Tá je najčastejšie 24 mesiacov, no stretnúť sa môžete aj s o niečo dlhším obdobím.

V neposlednom rade treba vyzdvihnúť fakt, že kúpou repasovaného počítača šetríte životné prostredie, keďže proces výroby nových počítačov je značne zaťažujúci.

Nevýhody

Aj repasované počítače však majú svoje nevýhody, aj keď ich až tak mnoho nie je. Tou najčastejšou je výzor samotného počítača či notebooku, keďže sa môžete pri kúpe stretnúť s menšími škrabancami po bokoch. Tieto škrabance však nájdete len pri nižších triedach repasovaných notebookov či počítačov. Pri prémiovej triede dostanete do užívania skutočne počítač, ktorý vyzerá ako nový.

Slová na záver

Repasované počítače sú skutočne ideálnym riešením pre väčšinu firiem či jednotlivcov, ktorí hľadajú spoľahlivý počítač pre svoju prácu a chcú zachovať čo najlepší pomer ceny a výkonu. Okrem toho však kúpou repasovaného počítača miesto nového, začínate myslieť aj na našu planétu, keďže predlžujete životný cyklus počítača, ktorý by bol inak zrecyklovaný.

Pridaj komentár