Myslíte si, že ste pozornými sledovateľmi Disney rozprávok? To sme teda zvedaví! Prinášame vám pohľad na 14 zaujímavých detailov z našich obľúbených rozprávok aj s prekvapeniami, ktoré tam ich tvorcovia ukryli. Ktorú z týchto zaujímavostí ste postrehli už pred prečítaním tohto článku?

Toto ste o vašich rozprávkových hrdinoch zaiste nevedeli! 14 zaujímavostí zo zákulisia Disney rozprávok!

Väčšina z Disney princezien má modré alebo hnedé oči. Iba Rapunzel je navrhnutá so svetlozelenými očami.

2. Netvor z rozprávky Kráska a zviera je kombináciou 7 rôznych zvierat

Niekoľko umelcov pracovalo veľmi dlhú dobu na výzore „Netvora“ z rozprávky Kráska a zviera. Na konci celého procesu sa rozhodlo, aby mal netvor fyzické rysy šiestich rôznych zvierat, zatiaľ čo jeho modré oči sú kniežaťa, na ktorého sa na konci rozprávky premení.

3. Výzor Ariel z rozprávky Malá morská víla vznikol podľa predlohy herečky Alyssy Milano

Prototypom Malej morskej víly je protagonistka a súčasná herečka Alyssa Milano, ktorá mala v tej dobe 11 rokov a ktorá sa neskôr stala svetovo preslávená vďaka postave Phoebe zo seriálu Čarodejnice. Navyše, nie je to len jej vzhľad, ktorý je Ariel daný, ale aj niektoré jej charakterové črty.

4. I-áčik a Optimus Prime z Transformerov rozprávajú rovnakým hlasom

Peter Cullen prepožičal svoj hlas tak ako I-áčikovi, oslíkovi z rozprávky Macko Pú, tak aj Optimusovi Primovi, transformerovi z filmového trháku Transformers.

5. Predlohou, pre vytvorenie skupinky supov z rozprávky Kniha džunglí, bola britská skupina Beatles

Manažér legendárneho kvarteta The Beatles zabezpečil, aby boli hlasy jednotlivých členov skupiny prepožičané skupinke supov z rozprávky Kniha džunglí. John Lennon túto ponuku stroho odmietol v mene celej kapely. Avšak, supom ponechali aspoň dobový výzor jednotlivých členov skupiny Beatles.

6. Simba z rozprávky Leví kráľ nereve ako lev

Stalo sa, že namiesto levieho revu, dostal Simba rev tigra. Tvorcom rozprávky prišiel leví rev príliš pokojný.

7. Všimli ste si postavu Hansa z Ľadového kráľovstva na nástenke z rozprávky Veľká Šestka?

Pamätáte si na očarujúceho, no zlého princa z Ľadového kráľovstva? Tvorcovia rozprávky Veľká Šestka sa rozhodli urobiť menší žart a umiestnili jeho fotografiu na nástenku hľadaných osôb na policajnej stanici.

8. Tieň psa z rozprávky Hore v rozprávke Ratatouille

Remy, hlavná postava rozprávky Ratatouille, narazí v jednej scéne na tieňa psa. V čase vytvárania rozprávky Ratatouille, mala produkcia Disney rozprávku Hore len vo svojich plánoch. Vzhľad psa z budúceho, ešte len pripravovaného filmu, je vodítkom pre fanúšikov k novo pripravovanému filmu.

9. Plyšová hračka, ktorá vypadne z vaku profesora v rozprávke Tarzan, je vlastne malý psík z rozprávky Mulan

Disney tvorcovia milujú dobrý vtip a radi pridávajú prvky starších rozprávok do tých novších. Len veľmi pozorný divák si však tieto detaily všimne.

10. Tiana je jediná Disney hrdinka, ktorá má skutočnú prácu

Skúste si spomenúť na všetky Disney hrdinky. Len ťažko medzi nimi nájdete čo i len jednu, ktorá by mala skutočnú prácu: všetky sú buď od prvého momentu princezné, alebo dcéry náčelníka, alebo jednoduché dievčatá žijúce s rodičmi. Aj keď, Popoluška síce mala prácu, to samozrejme, ale možno ju len ťažko považovať za oficiálne zamestnanie.

11. Meno WALL-E je odvodené od mena Walta Disneyho

Hlavný protagonista najromantickejšej Disney rozprávky, WALL-E, je pomenovaný po samotnom legendárnom tvorcovi Disney: Walter Elias “Walt“ Disney.

12. Herci, ktorí prepožičali hlas Mickeymu a Minnie Mouse sú v skutočnom živote manželmi

Wayne Allwine a Russi Taylor prepožičiavali svoje hlasy Mickeymu a Minnie Mouse neskutočných 32 rokov. V roku 1991 sa herci zobrali a žili v šťastnom manželstve takmer 20 rokov.

13. Pocahontas je jediná hrdinka, ktorej príbeh je založený na skutočnej udalosti

Niektorí môžu namietať, že Mulan bola tiež skutočnou osobou, no ona je len postavou zo starej čínskej básne, zatiaľ čo príbeh indiánskeho dievčaťa je úplne reálny.

14. Iba Mulan a Jasmína nosia nohavice

Väčšina Disney hrdiniek plne vytvára obraz „skutočnej“ princeznej: všetky nosia krásne a nóbl šaty. Iba Mulan a Jasmína z Aladdina sú dosť „odvážne“ na to, aby si obliekli nohavice.

Pridaj komentár