Ubytovanie, stravovanie a wellness sa postupom času stali štandardom väčšiny hotelov. Hotelieri po celom svete sa však začali zamýšľať nad tým, čo ešte svojím návštevníkom ponúknuť, aby zavítali práve k nim. Výsledkom toho sú rôzne hotelové rarity, ktoré lákajú dovolenkárov a turistov rovnako, ako historické pamiatky či atrakcie. Aj preto sme pre Vás pripravili zoznam siedmych európskych hotelov, ktorých čaro sa oplatí okúsiť na vlastnej koži. Za niektorými z nich dokonca netreba chodiť ďaleko.

Sextantio Le Grotte della Civita (Taliansko)

Tento hotel sa nachádza v labyrinte jaskýň zapísaných na zozname UNESCO. Priestory boli zrekonštruované tak, aby si mohol históriu Talianska v súhre s luxusom užiť každý návštevník naplno.

Hotel sa nachádza v mestečku Matera na juhu Talianska, v ktorého okolí sa nachádzajú najvýznamnejšie miesta pobytu jaskynného človeka v oblasti Stredomoria.

Hotel Løvtag (Dánsko)

Ak ste niekedy túžili spať v korunách stromov, ako mnohí malí obyvatelia lesov alebo ste túžili mať v ranom veku vlastný domček na strome, oba tieto sny si môžete splniť v Dánskom hoteli Løvtag (v preklade „baldachýn“).

Táto vysnívaná destinácia je obklopená vznešenou prírodou Dánska v blízkosti Mariagerského fjordu na polostrove Als Odde.

Hotel President (Maďarsko)

Hotel v centre Budapešti vo svojich útrobách ukrýva to, čo by čakal len málokto – vlastné námestie. Nakoľko je námestíčko interiérovou súčasťou hotela, mnohí hostia akoby „z ulice“ vstupujú priamo do svojich apartmánov.

Táto rarita už nedala spať mnohým zberateľom atraktívnych fotografií – spravíte si tam vlastné selfie aj Vy? Ak by ste si svoju návštevu v Budapešti chceli spríjemniť čo najviac, profesionálny tím CK X-TOUR vám s radosťou pomôže s naplánovaním aj tých najmenších detailov.

Crane Hotel Faralda (Holandsko)

Bývať na žeriave? Aj keď je to dosť nezvyčajné miesto pre hotel, je to rovnako pohodlné ako v bežnom hoteli! Výhľad z apartmánu na Amsterdam je proste fenomenálny.

Z vyhrievaného a súkromného kúpeľného bazéna na hornej palube si zároveň vychutnáte ten najromantickejší západ slnka. Ak by ste sa priveľmi nudili, môžete si odtiaľ pokojne skočiť aj bungee jumping.

Bivacco Giusto Gervasutti (Taliansko)

Tento kapsulový hotel je pomenovaný po turínskom alpskom horolezcovi Giustovi Gervasuttim. Nachádza na okraji útesu tak, aby ponúkal svojim návštevníkom nádherný výhľad.

Je to veľmi obľúbené miesto pre tých, ktorí obľubujú pešiu turistiku, lyžovanie či snowbording. A aby sme nezabudli, toto bývanie si môžete užiť vo výške 2 835 metrov nad morom.

Cava & Hotel Mastinell (Španielsko)

Tento hotel je odporúčaný pre všetkých milovníkov vína. Je obklopený vinicami, môžete si tu prezrieť miestne vinárstvo, okúpať sa vo vínnom kúpeli, dusiť hrozno nohami a venovať sa mnohým ďalším zábavným aktivitám!

Ak by Vám chýbal ruch veľkomesta, len 50 km do tohto miesta sa nachádza centrum Katalánska – Barcelona.

La Balade des Gnomes (Belgicko)

Ak chcete bývať ako v rozprávke, belgický hotel La Balade des Gnomes je na to ako stvorený. Izby sú totiž zariadené podľa známych mýtov a legiend z celého sveta!

Rovnakú atmosféru nesie aj okolie hotela, nakoľko sa nachádza len 4 km od neolitických megalitov a 7 km od známeho kukuričného bludiska Labyrinth of Barvaux-sur-Ourthe.

Pridaj komentár