Život je príliš krátky na to, aby sme mrhali svojím drahocenným časom. Preto sa treba tešiť z každého jedného dňa, lebo nikdy neviete čím vás môže prekvapiť. Investujte svoj čas užitočne a najmä do krásnych vecí, ktoré predovšetkým naplnia vašu dušu. Cestovanie vám otvára nielen možnosti, ale aj myseľ. Nechajte sa inšpirovať 10 najkrajším miestami sveta, ktoré musíte za svoj život určite navštíviť.

1. Pláž Whitehaven v Austrálií

Vlhký vzduch, rozbíjajúce sa vlny, teplý piesok … Tak znie oddych na pláži. Najčistejšia pláž v austrálskom štáte Queenland ponúka rovnaký komfort. Nesmie sa tu však fajčiť a celkovo je pláž uzavretá pre zvieratá. No nič vám nezabráni usadiť sa v tejto nádhernej a človekom neporušenej pláži.

najkrajsie_miesta_na_zemi_mmagazin12. Národný park Plitvické jazerá v Chorvátsku

Kto by nepoznal najznámejší chorvátsky park? Považujeme ho za najstarší v juhovýchodnej Európe. Pomenovanie vzniklo na základe jazier, ktoré sú usporiadané do takzvaných kaskád. Jazerá vynikajú viacerými farbami vďaka minerálom a malým organizmom, ktoré hostia. Vyše milión turistov z rôznych kútov sveta sem chodí obdivovať úžasnú prírodu, flóru, či faunu.

najkrajsie_miesta_na_zemi_mmagazin23. Národný park Glacier, Spojené štáty americké

Tento park v štáte Montana vyhľadávajú predovšetkým milovníci kempovania. Inak ho možno poznať ako „koruna ekosystému“ kontinentu. Pre každého turistu je pripravené skvelé ubytovanie za dobrú cenu. Z nádherných hotelov sa môžete pokochať výhľadom na horské scenérie alebo rybníky. Za stratu času rozhodne nebudete považovať horolezectvo a napokon kto by neodolal jazde loďkou?

najkrajsie_miesta_na_zemi_mmagazin34. Bora Bora

Skvelá klíma a počasie je tu zaručené v každom období. Samotný ostrov sa nachádza vo Francúzskej Polynézií. Je azda nemožné, aby ste sa na tomto mieste nudili. Pokiaľ nebude oddychovať na pláži Matira Point, môžete kŕmiť žraloky, potápať sa alebo podniknúť rôzne exkurzie s priateľmi. Na tomto najexotickejšom ostrove je jednoducho o zábavu postarané.

najkrajsie_miesta_na_zemi_mmagazin45. Kaňón Antelope

Nezabudnite sa zastaviť pre nezabudnuteľné zážitky do kaňonu Antelope. Nachádza sa v USA a je známy ako miesto, kde voda preteká skalami. Neoplatia sa tu žiadne túlavé chodníky, je lepšie najať si sprievodcu.

najkrajsie_miesta_na_zemi_mmagazin56. Machu Picchu

Na zozname miest nesmie chýbať pýcha obyvateľov Peru. Reč je o osade Machu Picchu, ktorá leží v neuveriteľnej 2500-metrovej výške. Ak máte zápal pre starobylé mestá vyhľadajte skúseného sprievodcu a prebádajte mnohé tajomstvá tohto miesta.

najkrajsie_miesta_na_zemi_mmagazin67. Národný park Grand Canyon

Najkrajší a zároveň najzáhadnejší prírodný útvar našej Zeme – Grand Canyon. Leží v západnej časti Spojených štátov amerických. Tento skvost je vyhľadávaný pre krásne vodopády. Nadšencov prírody predovšetkým zaujíma vodopád Havas Falls. Ich a ani vašej pozornosti určite neunikne neopísateľný západ slnka alebo červené útesy.

najkrajsie_miesta_na_zemi_mmagazin78. Veľký korálový útes, Austrália

Tento div prírody sa nachádza v Austrálií. Je to najväčší svetový korálový útesový systém. Možno ste nevedeli, ale tvorí ho cez 2900 útesov. Je to raj pre turistov, ktorí sa radi potápajú a milujú podmorský život. Nechajte sa aj vy prekvapiť exotickým a divokým podmorským svetom.

najkrajsie_miesta_na_zemi_mmagazin89. Vodopád Iguazu

Jeden z najúžasnejších vodopádov na svete. Leží na hranici medzi Argentínou a Brazíliou. Ak sa nebojíte výšok a chcete, aby vám „vypadol zrak“ nezabudnite vycestovať za vodopádom s dych berúcim výhľadom a prírodou, ktorá prekypuje životom.

najkrajsie_miesta_na_zemi_mmagazin910. Rosprávkové Bazény, Isle of Skye, Škótsko

„Fairy Pools“ teda rozprávkové bazény, toto ľuďmi považované za miesto mágie sa nachádza v Škótsku. Niet pochýb o tom, že aj vy budete mágiou opantaný pokiaľ uvidíte vodopády alebo malé bazény v obklopení hôr.

najkrajsie_miesta_na_zemi_mmagazin10

Pridaj komentár