Sarkazmus má oranžovú farbu a huňatý kožúšok … aspoň odkedy existuje najufrfľanejší a najlenivejší kocúr na svete. Sebastredný milovník lazaní, šlofíka a kávy, vylezie z obľúbených trojobrázkových kresleniek a už o pár dní ide do kín v netrpezlivo očakávanej animovanej komédii Garfield vo filme aj so slovenským dabingom.

Garfielda milujú celé generácie, lebo sa vedia vcítiť do jeho nadčasových frustrácií. No povedzte, môže mať niekto rád pondelky? „Máme sa cítiť previnilo, keď sa prejedáme, necvičíme a dlho spíme. 

Garfield ventiluje naše previnilé pocity tým, že si všetko zakázané skrátka užíva. A dá si dupľu,“ hovorí Jim Davis, ktorý kocúra vytvoril.

Filmový Garfield sa proti svojej vôli ocitne mimo svojho dokonalého domáceho pohodlíčka a je vhodený doprostred najväčšej mliečnej lúpeže storočia. Zúfalo bez kresla, diaľkového ovládača a donášky jedla na jeden klik.

Ešteže svojmu vernému neplatenému stážistovi Odiemu dovolí, aby ho v tom nenechal samého. Okrem cynizmu s ním tentokrát zažijeme podstatne širšiu škálu emócií a lavínu vtipných situácií. Dozvieme sa, ako si vôbec adoptoval svojho majiteľa Jona, stretne sa so svojím dávno strateným otcom Vicom a … vyrastie. A nielen okolo pása.

Po slovensky Garfield hovorí hlasom Mariána Miezgu. Jeho svetáckeho otca Vica nahovoril Pavol Topoľský, Jona dabuje Marek Fašiang, pomstychtivú teatrálnu mačaciu mrchu Jinx zase Petra Polnišová. Ďalším postavám prepožičali svoje hlasy Vladimír Jedľovský, Kamil Mikulčík, Martin Zatovič, Zuzka Kubovčíková Šebová, Barbora Švidraňová či Štefan Martinovič.

V réžii Michala Hallona zaznejú aj iné známe hlasy, ktoré si dabing v štúdiu Sunrise užívali a doplnili svoje postavičky o kusisko charakteru: Simona Salátová, Bekim, Samo Procházka, Michal /Ego/ Straka či Ducklock. Len Odie šteká svojou vlastnou rečou.

A vy čo milujete na Garfieldovi? Príďte si to pozrieť na neskutočne zábavnú majstrovskú lekciu o sarkazme. Itafilm prináša Garfielda vo filme do kín už od 2. mája 2024!

Pridaj komentár