Tri roky od vydania poslednej skladby prichádza rodák z Prešova s novým imidžom, zmeneným hudobným štýlom a čerstvým singlom Magical.

Dlhovlasý spevák s netradičným hlasom sa do povedomia dostal vďaka účinkovaniu v SUPERSTAR 2018, kde sa prebojoval až do finále. Následne vydal niekoľko skladieb, pričom How Gorgeous You Are dokonca vystrelila medzi hity a zaradila sa na štvrté miesto najhranejších piesní na Slovensku. Podobne ako v nej, chce novým songom Magical ľuďom pripomenúť ich jedinečnosť.

Pieseň Magical má podľa Dominika niekoľko významov: „Je o nezabudnuteľnej noci, nádeji v krajšie zajtrajšky a najmä o kúzelnej jedinečnosti každého z nás,“ hovorí. „Žijeme v období, keď si mnoho ľudí myslí, že má právo súdiť druhých. Zahoďme predsudky, buďme sami sebou a podporme sa. Veď sa navzájom potrebujeme,“ vysvetľuje.

Autorský podpis pod skladbou Magical nesie spolu s Dominikom Gerdom producent Martin Sokol. Na rozdiel od doterajšej tvorby pri nej hudobníci ustúpili od folku a prešli do čistého popu v modernom štýle deväťdesiatych rokov. Okrem hudobnej stránky prešiel zmenou aj interpret. Odhodil kockovanú košeľu, slamený klobúk, nasadil okuliare a obliekol sa do fresh mestského vzhľadu.

V klipe, ktorý sa nakrúcal začiatkom leta v novovybudovanej bratislavskej štvrti, s ním účinkuje sedem rôznorodých ľudí. „Našou snahou bolo zachytiť ich bezprostredné pocity, vnútorné nálady a eufóriu počas počúvania skladby. Veríme, že aj fanúšikovia sa budú cítiť podobne – magical,“ dodáva s úsmevom spevák.

Pridaj komentár