Po 2 rokoch prichádza bývalý superstárista Denis Lacho s novinkou, ktorá nielen hudobne, ale aj vizuálne naháňa neskutočne zimomriavky. Celú skladbu umelecky dotvoril klavirista Martin Kráľ, ktorý skomponoval melodickú linku k textu. Hudobná novinka „Story Of Us“ posúva hranice slovenskej pop music na vyššiu úroveň.

Martin Kráľ po minuloročnom úspešnom odprezentovaní svojho nového albumu „Tvárou v tvár životu“ prichádza s ďalšou novinkou, a to priamo so skladbou, ktorá vyvoláva neskutočné emócie.

Pochovaná zaživa?! Téma, ktorá sa objaví skôr vo filme, ako v hudobnom videoklipe, no Denis Lacho už nie je dávno komerčným umelcom, práve naopak. Jeho texty a tvorba úplne vystihujú jeho vyzretosť a dokonalý cit pre vážnejší pop štýl, ako sme zvyknutí na Slovensku.

„Skladba „Story Of Us“ je pre mňa veľmi citlivá záležitosť. Ide o dosiaľ moju najhlbšiu výpoveď, ktorú som dal zo seba von. Celkový klip miestami pôsobí depresívne, ale pointa je úplný opak. Viem, že každý si v skladbe nájde to svoje, no záver úplne definuje celý song. Znovuzrodenie. To je výpovedná hodnota tejto sklady. Som nesmierne rád, že k tomu skladateľ a klavirista – Martin Kráľ, dodal ešte hlbšiu umeleckú hodnotu“, hovorí Denis Lacho.

Na prvý pohľad však vyvoláva skladba skôr dojem, že ide o zamilovanú baladu, no „Story Of Us“ hovorí predovšetkým o prijatí, odpustení a pochopení, že každý koniec je novým začiatkom. Klavír, v podaní Martina Kráľa dotvára silný umelecký vizuál plný symboliky – citová nahota, boj so svojím osudom, hlina či pochovanie zaživa. Hlavnú a mimoriadne náročnú rolu skvelo stvárnila amatérska herečka Natália Gabašová. O čo viac prekvapivejšie je, že o vizuál skladby sa postaral tanečník, hudobník a moderátor Tommy Kotty, spolu s Jánom DoubleJ Jančokom, ktorí stoja za dramaturgiou. Janko sa zhostil aj samotnej kamery a finálnej postprodukcii. Produkciu si vzala na starosť partnerka klavírneho skladateľa – Anita Murinčáková. Okrem klavíra na skladbe participoval aj Adam Grožák – sólo gitara a Šimon Tomáš – bicie.

„Rád spolupracujem s rôznorodými umelcami. Denisova skladba ma chytila za srdce a nemusel som ani dlho premýšľať nad notami. Keď som si prečítal text, sadol som za klavír a len som skomponoval emóciu, ktorú som cítil z textu. Verím, že skladba osloví ľudí a bude sa im páčiť – či už vizuálne alebo hudobne – obe stránky tejto skladby nesú silnú myšlienku,“ uzatvára Martin Kráľ.

FOTO: Barbora Baluchová

Pridaj komentár