Celý svet pozná slávne hity švédskej štvorice ABBA a ich nahrávky v obvyklom tvare popovej pesničky, prípadne v ich muzikálovej verzii. 13. októbra si ich však diváci na Slovensku budú môcť vypočuť tak, ako ešte nikdy predtým!

Takmer 200 účinkujúcich na veľkolepej scéne!!! Čo všetko prinesie projekt ABBA Symphony?

Takmer 200 účinkujúcich na veľkolepej scéne predstaví slovenským divákom v bratislavskej AEGON Aréne 30 nesmrteľných hitov Agnethy, Bennyho, Björna a Annifrid v podobe jedinečnej symfonicko-pesničkovo-tanečnej show so štyrmi sólistami, 20 tanečníkmi, 70-členným symfonickým orchestrom a 90-členným zborom už na jeseň tohto roka.

Nebudú chýbať všetky známe a dodnes populárne hity skupiny ABBA ako Waterloo, Fernando, Mamma Mia!, S.O.S., Money, Money Money, Chiquitita, Knowing Me Knowing You, Take A Chance On Me, Happy New Year , Gimme! Gimme! Gimme!, Dancing Queen a veľa ďalších. Symfonický zvuk a mohutný spevácky zbor ešte viac umocní ich melodickú a hitovú jedinečnosť. Na pódiu sa predstaví orchester Dohnányi Budafok Orchestra, ktorý si od svojho vzniku v roku 1970 neustále upevňuje svoju pozíciu na náročnej budapeštianskej hudobnej scéne. Dirigentom bude viacerými domácimi i zahraničnými cenami ovenčený dirigent Gábor Hollerung.

Program pozostáva zo štyroch častí: Začiatky, Láska a rozchod, Scherzo a ABBA Forever. Show predstaví úžasný hudobný príbeh jednej z najvýznamnejších skupín v histórii svetovej populárnej hudby.

S predajom viac ako 500 miliónov albumov je ABBA dodnes najúspešnejším interpretom nepochádzajúcim z anglo-amerického prostredia. Hit Waterloo bol vyhlásený za najlepšiu skladbu v histórii pesničkovej súťaže o Veľkú cenu Eurovízie. Skladba Dancing Queen bola zapísaná do skladateľskej siene slávy Grammy.

Muzikál Mamma Mia!, postavený na známych hitoch skupiny ABBA, sa stal celosvetovým hitom a každý deň sa vo svete hrá minimálne sedem predstavení. Jeho filmová adaptácia sa v roku 2008 stala najúspešnejším filmom vo Veľkej Británii a jeho tržby presiahli 600 miliónov dolárov.

Show ABBA Symphony si diváci budú môcť pozrieť 13. októbra 2017 v AEGON Aréne (Národné tenisové centrum) v Bratislave. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

Pridaj komentár