100 základných škôl z celého Slovenska podporených v rámci projektu Nadácie Volkswagen Slovakia (Nadácie VW SK) – Vedomostné ostrovy, sa počas dvoch posledných májových týždňov zapojilo do riešenia vedomostných kvízov z techniky, nemeckého jazyka, ekológie a fyziky.

Takmer 14 000 žiakov z celého Slovenska sa zapojilo do súťaže s projektom Nadácie Volkswagen Slovakia – Vedomostné ostrovy! V ktorých oblastiach najviac vynikli?

„Tešíme sa, že si Vedomostné ostrovy za pol roka svojej existencie na školách získali toľko fanúšikov. Dôkazom je vysoký počet vyplnených vedomostných kvízov v súťaži, ktorý hovorí o tom, že pre deti môžu byť zaujímave aj také oblasti a predmety ako technika, nemecký jazyk, ekológia či fyzika, keď sa žiakom predstavia veselou interaktívnou formou,“ hovorí Katarína Mariňáková z Nadácie VW SK.

Súťaž trvala od 15. mája do 31. mája a žiaci zo 100 základných škôl z celého Slovenska si v nej mohli otestovať svoje vedomosti. Do súťaže sa mohol zapojiť každý žiak z podporených škôl vyplnením kvízu priamo na kiosku alebo doma na webovej stránke. Z 13 744 žiakov bola percentuálne najvyššia účasť v Prešovskom kraji a to až 52 %. Žiaci zodpovedali celkovo na 442 000 otázok rovnomerne rozdelených pre 1. a 2. stupeň a pri riešení testov strávili necelých 157 dní.

Výsledky vedomostných kvízov ukázali, že žiaci boli najúspešnejší v otázkach z nemeckého jazyka (58 % správnych odpovedí). Najviac sa potrápili s technikou (II. stupeň) a oblasťou Ako veci fungujú (I. stupeň), kde správne odpovedali na 44 % otázok.

Slávnostné vyhodnotenie súťaže v riešení vedomostných kvízov sa uskutočnilo 23. júna v Zážitkovom centre vedy Aurelium v Bratislave. Vyhrali nielen najúspešnejší žiaci s najvyšším počtom správnych odpovedí, ale aj najaktívnejšie školy. Špeciálne ocenenie za vysokú účasť získala aj Základná škola Dr. Daniela Fischera v Kežmarku, na ktorej sa z 655 žiakov do súťaže zapojilo až 594.

Na úspešných riešiteľov vedomostných kvízov a najaktívnejšie školy čakal výlet do Aurelia, hodnotné ceny a návšteva maskota Vedomostných ostrovov – Lemura Emura – v bratislavskej ZOO. Projekt Vedomostné ostrovy bude pokračovať na základných školách aj od septembra 2018. Viac informácií, ako aj zoznam ocenených nájdete na vedomostne-ostrovy.sk a na facebookovej stránke Vedomostné ostrovy.

Pridaj komentár