Takéto plavky sa skutočne nevidia každý deň! Originálna myšlienka, šikovné ruky módnej návrhárky či skvelá spolupráca sa stali základnými piliermi jedinečnej plavkovej kolekcie, ktorá môže konkurovať svetovým módny značkám. Sú zaujímavé nielen svojim strihovým prevedením a materiálmi, ale aj svojim futuristickým retro nádychom. S kým na tomto výnimočnom projekte spolupracovala, aké materiály použila a čo bolo na príprave týchto modelov najnáročnejšie? Nielen to, ale i mnoho ďalších zaujímavostí zo zákulisia tejto plavkovej kolekcie, nám v exkluzívnom rozhovore špeciálne pre M magazín.sk prezradila talentovaná módna návrhárka Andrea Vonkomerová.

Takéto plavky sa len tak nevidia! Aké prekvapenia si pre leto 2017 pripravila slovenská módna návrhárka Andrea Vonkomerová?

Andrejka, už na prvý pohľad vyzerajú plavky z tvojej najnovšej kolekcie veľmi zaujímavo a netradične. Čím si sa nechala pri ich tvorbe inšpirovať?

K vytvoreniu kolekcie plaviek ma oslovila fotografka Jena Šimková. Na realizáciu som nemala veľa času, tak som kolekciu postavila na materiáloch, ktoré som mala k dispozícii. Rada experimentujem už na materiálovej úrovni, a tak vznikla, dúfam, zaujímavá kolekcia latexových a neoprénových plaviek s retro futuristickým nádychom.

Z koľkých modelov celá kolekcia pozostáva?

Kolekcia pozostáva z 3 modelov z neoprénu a 3 latexových modelov.

Čím sa jednotlivé plavky z tejto kolekcie od seba navzájom odlišujú?

Ako som už spomínala – z dvoch rôznych prístupov, k dvom rôznym materiálom. V prvom prípade som zvolila veľmi tenký neoprén v navy a nude farbe v retro štýle, s použitím trendových volánov. Myslím, že je to veľmi zaujímavý materiál, s ktorým budem pracovať aj v budúcich kolekciách. Latex, to je už ale iná kategória. Materiál som zohnala v Holandsku a pracovať s ním je dosť veľké dobrodružstvo. Vrchné časti  pozostávajú z korzetov zapínaných pomocou kovových ihlíc a doplnené spodnými časťami s vysokým pásom.

Pre koho je táto kolekcia určená?

Plavky z neoprénu sú bežne nositeľné. Tieto plavky vzbudzujú pozornosť, takže ich nositeľka bude zaručene neprehliadnuteľná. Latex je len pre veľmi odvážne.

Kto vytvoril pracky a kovové aplikácie k tvojej zaujímavej plavkovej kolekcii?

Kovové zapínania na korzetoch z latexu navrhla a vytvorila umelecká šperkárka Jana Machatová.

Pracuješ s týmito materiálmi bežne, alebo je táto kolekcia skôr výnimkou? Ktoré materiály využívaš vo svojej tvorbe najčastejšie?

Vo svojej tvorbe sa venujem hlavne autorským úpletovým kolekciám z vlny a bavlny. Táto kolekcia bola pre mňa veľmi príjemnou zmenou.

Čo bolo na príprave jednotlivých modelov najnáročnejšie?

Spracovanie materiálov, z ktorých sú ušité. Strihová príprava mi zabrala taktiež veľa času – vrchné časti plaviek sú strihnuté ako podprsenky.

Za čo si v rámci prípravy tejto kolekcie na seba najviac hrdá?

Kratší čas na realizáciu jej neubralo na kvalite.

V čom je tvoja najnovšia plavková kolekcia výnimočná?

Výber materiálov a vkusná latexová interpretácia plaviek.

Aké módne doplnky by si si vedela k plavkám z tejto kolekcie predstaviť?

K foteniu sme použili plavecké čiapky vo veľmi jednoduchých a čistých tvaroch.

Aké boli tvoje kritéria na modelku?

Vysoká a dlhonohá. Na farbe vlasov nezáležalo.

Ako sa ti spolupracovalo s týmto tímom?

S Jenou, Tomášom a dokonca aj s Marikou mám už niekoľko fotení za sebou. Robilo sa mi s nimi veľmi dobre.

Čo nové ťa príprava tejto kolekcie naučila?

Vďaka skúsenosti s navrhovaním a šitím plaviek sa teším na budúcu sezónu, kde by som zopár týchto alebo podobných kúskov mohla zaradiť do svojej ponuky.

Prezradíš našim čitateľom nejakú veselú príhodu zo zákulisia prípravy tejto kolekcie alebo zo samotného fotenia?

Pri fotení sme použili bazénovú sprchu v tvare kruhovej podložky, z ktorej keď sa a ňu postavila modelka vytryskla zospodu ľadová voda. Bolo naozaj náročné sa tváriť, že si to užíva. Muselo stačiť zopár záberov.

Na čo nové z tvojej tvorby sa už teraz môžeme tešiť?

Ako som už spomínala, módou doménou sú úplety vo forme plédov, kabátov, šiat, atď. V tejto súvislosti pripravujem jesennú kolekciu zo zaujímavými štruktúrami a farbami.

Publikácia: Woman magazín

Fotografia: Jena Šimková

Modelka: Marika C./MIX models

Make-up: Tomáš Vida

Pridaj komentár