Z chudobnej rodiny sa aj napriek nepriazni osudu dostala na zoznam sto najvýraznejších osobností 20. storočia. Jej meno pozná každý milovník aj odporca módy. Ikonický parfum Chanel N°5, krátke vlasy, džersej, štíhla silueta a praktický styling – toto všetko charakterizuje jednu impozantnú ženu, návrhárku a tvorkyňu Coco Chanel. Jej životný príbeh si môžete teraz pozrieť ako inscenáciu v Žilinskom Mestskom divadle. Vieme, na čo sa môžete tešiť a verte nám, bude to umelecký zážitok!

Divadelná hra vás prenesie do nádherného Paríža a povojnového obdobia. V spoločnosti sa častejšie opakuje meno Coco Chanel.

Vtedajšie dámy začínajú akosi chudnúť, zbavujú sa korzetov, ťažkých sukní, prezdobených klobúkov a tie najodvážnejšie si strihajú vlasy. Kto je vlastne táto žena? Odkiaľ sa vzala a prečo ju toľko ľudí zrazu obdivuje?

Story módnej ikony Coco Chanel inšpiroval autorku textov Danielu Brezániovú aj režisérku Barboru Nitschovú. Coco v divadelnej hre stvárni herečka Iveta Pagáčová. Celková dĺžka predstavenia je 105 minút bez prestávky. Inscenáciu si môžete pozrieť v Žilinskom Mestskom divadle 24.5.2023 o 19:00 vo veľkej sále.

Vstupenky si môžete zakúpiť na mieste konania alebo online. Máte tak možnosť dozvedieť sa viac o jej súkromnom živote aj o mužoch, ktorých obdivovala a milovala. Aké mala tajomstvá a čo sa s ňou napokon stalo?

Pridaj komentár