Najpredávanejší hudobný umelec planéty Ed Sheeran potvrdzuje aj v Prahe, že jeho živé koncerty patria medzi celosvetovo najžiadanejšie akcie.

Nielenže sa kvôli veľkému záujmu musel pridávať druhý koncert, ale momentálne predaje na obe vystúpenia v pražských Letňanoch prekonali magickú hranicu 100 000 vstupeniek. Lístky sú teraz k dispozícii už len na vystúpenie 8. júla 2019 a organizátori odporúčajú s nákupom neváhať.

Ed Sheeran do Prahy zavíta v rámci európskeho turné „Divide“ 2019. Atraktivitu pražského koncertu zvyšuje fakt, že najpopulárnejší umelec vynechá okolité krajiny Slovensko aj Poľsko. Do Českej republiky sa hudobník vracia po štyroch rokoch po beznádejne vypredanej miestnej premiére v Tipsport Aréne.

„Vzhľadom na to, že Ed Sheeran minie na svojej ceste Slovensko aj Poľsko a v susednom Rakúsku už vypredal obidva koncerty, druhé pražské vystúpenie je momentálne poslednou možnosťou vidieť tohto umelca v strednej Európe. Počítame s tým, že po vypredaní druhého koncertu v Letňanoch pokoríme počet návštevníkov prvej trojky najnavštevovanejších koncertov v Českej republike, kam patria prvé vystúpenia The Rolling Stones alebo koncerty Michaela Jacksona a Pink Floyd,“ hovorí Lenka Muráriková z usporiadateľskej agentúry Charmenko CZ.

Ed Sheeran do Prahy zavíta s tretím albumom „÷“ (Divide), ktorý získal ocenenie Grammy a doposiaľ sa z neho predalo viac ako 15,5 miliónov kusov. Od tej doby dominoval všetkým svetovým hudobným rebríčkom. Album „÷“ priniesol single ako Shape of You (tretia najpredávanejšia skladba všetkých čias vo Veľkej Británii a vôbec najčastejšie streamovaná pieseň na Spotify), Castle on the Hill, Galway Girl, Perfect alebo Happier a patrí tak po predchádzajúcich nahrávkách „+“ (Plus, 2011) a „x“ (Multiply, 2014) k ďalším prelomovým počinom svetovej hudobnej histórie.

Na konci roku 2017 získal Ed Sheeran Rad britského impéria za svoje aktivity v oblasti hudby a charity, čím doplnil dlhý zoznam ďalších ocenení, ktoré počas svojej kariéry získal, vrátane 4x Grammy, 4x Ivor Novello, 5x BRIT Awards, 6x Billboard Awards a mnohých dalších.

Informácie k sekundárnemu predaju vstupeniek:

Ed Sheeran a jeho tím majú nekompromisný postoj voči komukoľvek, kto využíva neetické webové stránky ponúkajúce sekundárny predaj vstupeniek. Na pražskom vystúpení sa v rámci turné budú využívať iba „e-tikety“, čo znamená, že kreditná alebo debetná karta kupujúceho sa zároveň stáva vstupenkou. To zabráni priekupníkom predávať vstupenky za nadhodnotené ceny. Fanúšikovia, ktorí sa nakoniec koncertu nebudú môcť zúčastniť, budú mať možnosť zmeniť si svoje meno na vstupenke za administratívny poplatok uhradený na mieste nákupu.

Organizátori vyzývajú všetkých zákazníkov, aby používali iba oficiálny predpredaj oznámený na adrese edsheeran.cz a pripomínajú, že spoločnosť Viagogo.com nie je oficiálnym predajcom vstupeniek na tento koncert.

Pridaj komentár