Svet sa začína obracať na sever! Už nie len v oblasti architektúry či minimalistického dizajnu, ale aj v oblasti krásy. Prečo? Pretože nikto nie je tak krásny, ako škandinávske ženy!

Škandinávska krása však nie je iba o vonkajšom vzhľade. Severania vedia, že krása je komplexná, bohatá na kultúru, neustále sa meniaca a založená na čistote. A presne taká je aj švédska kozmetika Oriflame, ktorá bola v úvode pred 51 rokmi vytvorená pre Švédky v ich domácom prostredí. V čom je severská kozmetika tak úžasná, že sa scandi beauty stáva novým globálnym trendom?

#1 Severanky myslia na dostatočnú hydratáciu

Vzhľadom k počasiu, v ktorom žijú, je to prirodzené. I keď sa väčšinou hovorí o chladnom počasí, letá sú pomerne teplé a zimy, naopak, veľmi chladné. Severanky preto potrebujú, aby bola ich pleť dostatočne hydratovaná. Základom každodennej starostlivosti sú čistiace oleje, séra a pleťové masky. Severanky sa držia zásady, že menej je viac, preto majú doma menej kozmetiky, avšak potrpia si na jej efektivitu. Skúmajú, či kozmetika bola klinicky testovaná, kto ju vyvíja, aké ingrediencie sú jej súčasťou …

Zlupovacia maska s drevným uhlím Pure Skin, 50 ml, 4,90 eur

Kozmetika Oriflame je výsledkom práce vyše 120 vedcov, ktorí pracujú v centrách na výskum a vývoj rastlinných kmeňových buniek. Výsledkom ich práce je napríklad aj nová Zlupovacia maska s drevným uhlím Pure Skin, určená pre mastnú pleť. Obsahuje drevné uhlie s prečisťujúcimi vlastnosťami a schopnosťou absorbovať mastnotu z pleti a výťažok z ananásu, ktorý pomáha odstraňovať odumreté bunky a pleť hydratovať.

Revitalizačný krém na ruky so šťavou z aloe vera. 75 ml, 4,50 eur

Vedia ale, že aj v teplých týždňoch a mesiacoch je potrebné myslieť aj na dostatočnú hydratáciu rúk, pretože aj ich pokožka je v lete veľmi namáhaná. Oriflame pre letné potreby vyvinul nový Revitalizačný krém na ruky so šťavou z aloe vera, ktorý má rýchloabsorbčné zloženie, napriek tomu ale obsahuje hydratačné ingrediencie s upokojujúcimi a ochrannými vlastnosťami. Dokonca upokojí aj pokožku spálenú od slnka! Pre severanky je to jednoducho o efektivite a výsledkoch.

#2 Severanky dbajú na prírodné ingrediencie

Či chceme, či nechceme, sever sveta je jednoducho čistý. Krištáľovo čisté jazerá, neporušená príroda, celková snaha o čo najnižšie znečisťovanie životného prostredia, úcta k prírode. Preto škandinávske ingrediencie predstavujú čistotu, sú hodnotné a vyživujúce.

Rozžiarujúci komplex Optimals, 15 ml, 12,90 eur

Za veľmi hodnotné sú považované najmä bobule, ktorých sú škandinávske lesy plné a ktoré sú zas plné vyživujúcich látok. Švédske prírodné ingrediencie zložené z čiernych ríbezlí a čerešní sú obsiahnuté aj v novom Rozžiarujúcom koncentráte Optimals, ktorý oživí vzhľad unavene pôsobiacej pleti, obnoví jej žiarivosť, povzbudí ju a minimalizuje známky únavy.

#3 Maximálne výkony minimálneho make-upu

Keď si všimnete severanky, určite vašej pozornosti neunikne, že ich make-up je minimálny. Nie sú nijak obzvlášť nalíčené, no dokážu výborne podškrtnúť to, čo je na nich krásne, aby sa tak cítili aj sebavedomo a boli si vedomé svojej ženskej nádhery. Aj v tomto prípade ale myslia na funkčnosť, efektivitu a taktiež na výživu, ktorá je pre severanky mimoriadne dôležitá.

Lesklý rúž na pery The ONE Colour Stylist Ultimate, 4 g, 8,90 eur

Nové lesklé rúže a laky na nechty The ONE od Oriflame, boli taktiež vyvinuté v tomto duchu. Rúže The ONE Colour Stylist Ultimate poskytujú intenzívne krytie, dlhotrvajúce farby, majú krémovú textúru, obsahujú hydratačné ingrediencie a vyživujúce zloženie.

Lesklý lak na nechty The ONE, 8 ml, 6,90 eur

Lesklé laky na nechty sú zas posilnené o vyživujúci komplex s obsahom orechového oleja, kakaového masla a kyseliny glykolovej, ktorý zlepšuje stav nechtov. Sú odolné voči poškriabaniu, majú výnimočne intenzívnu a sýtu farbu a dlhotrvajúce zloženie.

Pozrite si celú ponuku v novom katalógu 12 (platný od 12. 8. 2019 do 1. 9. 2019) a nájdite ešte viac produktov, ale najmä informácií o správnej starostlivosti o pleť a trendovom líčení na oriflame.sk.

Pridaj komentár