Už viac ako 15 rokov poznajú deti po celom Slovensku postavu strýka Baltazára, ktorý ich spolu s kúzelníkom pravidelne navštevujú. Nie je tomu inak ani toto leto, kedy absolvovali viacero vystúpení, počas ktorých si s deťmi aj zaspievali.

Strýko Baltazár baví deti aj cez leto! Neuveríte, čo ale spravil s televízorom!!!

Postavu strýka Baltazára vytvoril a zrealizoval známy hudobník a skladateľ Miro Procházka. Práve pre deti nahral už dva albumy, na ktorých sa objavujú autorské skladby s detskými textami.

Cez postavu veselého strýka a jeho príhod učí deti slušnému správaniu a zdravým návykom nenásilnou na milou formou. Okrem živých vystúpení je však strýko Baltazár už aj na sociálnych sieťach a deti sa s ním môžu zoznámiť napríklad prostredníctvom Facebooku.

Počas prázdninových mesiacov pozýva strýko Baltazár deti na návštevu k sebe, no v skladbe „Telka strýka Baltazára“ upozorňuje, že u neho sa cez leto pozerania televízie nedočkajú.

„Je to skladba z nového albumu, ktorý pripravujeme na jeseň. Deti sú veľmi inšpiratívne, tak som sa rozhodol, že opäť pre ne pripravíme niečo špeciálne a už niekoľko mesiacov pracujem na novom príbehu, ktorý odprezentujeme koncom roka – Cesta na Severný pól, súbežne pripravujem aj spomínaný album a verím, že deťom sa bude páčiť,“ hovorí Miro Procházka.

Vo videoklipe zavítali na návštevu k strýkovi Baltazárovi deti z veľkého mesta, ktoré hneď v úvode museli strýkovi odovzdať mobilné telefóny. Zábavný videoklip, v ktorom sa striedajú zážitky z dedinského prostredia s honbou za „pozeraním televízie“, pobaví malých aj veľkých. „Zážitky ‚od babky na dedine‘ už mnoho detí nepozná.

Doba je rýchlejšia a deti majú menej dôvodov tráviť čas vonku. Pokiaľ ich my dospelí neupozorníme, že práve tam môže byť rovnaká a možno aj väčšia zábava ako cez ‚obrazovku‘, tak na to samé neprídu. Možno aj tento videoklip ich inšpiruje, aby s kamarátmi ochutnali čerstvé domáce produkty, len tak, pre zábavu,“ hovorí s úsmevom na tvári Miro Procházka.

Pridaj komentár