Pablo Escobar. Meno, ktoré ste už určite počuli. Myslíte si ale, že už o ňom viete všetko? V novom thrilleri „Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný“, sa v úlohe legendárneho narkobaróna predstaví oscarový a charizmatický Javier Bardem. Sfilmovaný príbeh jedného z najväčších zločincov všetkých čias má prekvapivého rozprávača. Novinárku a televíznu celebritu, ktorá s Escobarom prežila vášnivý milenecký vzťah a ktorú vo filme hrá Bardemova životná partnerka – Penélope Cruz.

Striebro alebo olovo! Milovaný a nenávidený Pablo Escobar v podaní Javiera Bardema a s božskou Penélope Cruz v slovenských kinách už čoskoro!!!

Escobar, brutálny zločinec, bezohľadný vrah, narkobarón, vládca kokaínového impéria a zároveň jeden z najbohatších a najnebezpečnejších ľudí planéty tej doby. Pablo, otec, záchranca chudobných, manžel a tiež pozorný milenec. Jedného musíte nenávidieť, druhého môžete milovať. Dohromady Pablo Escobar, ktorému jeho rozporuplnú tvár prepožičal skvelý Javier Bardem.

Novinárka Virgínia Vallejo poznala najskôr Pabla, muža, ktorý stavia domy pre chudobných a dokáže byť zapálený pre vec a byť zároveň galantný. Keď objavila Escobara, neľútostného kriminálnika, bolo neskoro. Pablove kriminálne kokaínové kráľovstvo stále rastie, má milióny dolárov, vlastní malú armádu, drogy predáva na tony.

Chce stále viac, no jedno mu stále chýba – rešpekt. Rozhodne sa, že si ho vydobyje zabíjaním. Vytúžený rešpekt mu prináša krv a najvyššiu sumu na medzinárodnom zatykači. Jeho meno zrazu znamená strach, krajiny sa zmietajú vo vojne a teroru, do hrobov putujú malí gauneri i vysokí politici. Krvavý pohár pretečie a Escobar sa stáva dôležitým cieľom amerických tajných služieb.

Filmu dominuje oscarový pár Bardem – Cruz. Javier Bardem získal Oscara za rolu zabijaka vo filme Táto krajina nie je pre starých a ďalšiu démonickú postavu stvárnil vo filme Skyfall ako protivník Jamesa Bonda.

V aktuálnom filme o Escobarovi figuruje aj ako jeden z producentov a do svojho portrétu Pabla Escobara vložil brutálnu surovú živočíšnosť. Životná partnerka a manželka Javiera Bardema – Penélope Cruz, má doma Cenu akadémie za ich predchádzajúci spoločný film Vicky Cristina Barcelona.

Španielsky thriller prinesie na plátna slovenských kín od 14. júna 2018 distribučná spoločnosť Bontonfilm

Pridaj komentár