Juhokórejská umelkyňa Me Kyeoung Lee vidí krásu vo všedných, každodenných predmetoch. Jej kresby miestnych supermarketov sú očarujúce a plné detailov – rozhodne si ich nemôžete nechať ujsť! Lee pozorovala a dokumentovala tieto rohové obchodíky neuveriteľných 20 rokov.

Strávila 20 rokov kreslením juhokórejských obchodíkov! Aj vás zaujíma výsledok?

„Časy sa zmenili. Voľakedy nebolo toľko možností ako dnes a deti a mládež trávili svoj voľný čas úplne ináč ako v dnešnú dobu“, hovorí umelkyňa o svojej mladosti. „Boli to časy, kedy som bola rada, že mám v ruke mincu a bežím s ňou do obchodu, pred ktorým sme sa s priateľmi častokrát zhromažďovali.“

Umelkyňa si pre akrilové atramentových skice zvyčajne vyberá jemnejšiu pastelovú farebnú paletu. Dôraz kladie na množstvo detailov, ako napr. fasády vchodových dverí, výkladné skrine či police, okolité záhrady a mnoho ďalších. Každá scéna má svoje vlastné jedinečné čaro a žiadne dve kresby nevyzerajú rovnako.

Mnohým z nás to možno príde čudné prečo sa Me Kyeoung Lee venovala tak obyčajnej veci, ako sú malé, rohové obchodíky. Ich dôležitosť v Južnej Kórei je však úplne iná, ako v našich geografických šírkach. Zarážajúci ju už napríklad ich počet, ktorý sa v dnešných dňoch odhaduje na približne 33 000 – malý rohový obchodík, je totiž neoddeliteľnou súčasťou juhokórejskej kultúry.

Pridaj komentár