Neexistuje veľa firiem či spoločností, ktoré by počas svojho pôsobenia nepotrebovali aspoň raz zmeniť priestory alebo sa presťahovať. Práve naopak, zmena lokalít na modernejšie alebo dostupnejšie, je dnes bežným javom. Je len malé percento takých firiem, ktoré za celú svoju éru neokúsili žiadne sťahovanie.

Dôvody môžu byť rôzne. Keď sa firme darí a rastie, súčasné priestory začnú byť malé a nedostačujúce. A niekedy sa zase môže dariť menej a je potrebné ísť do priestoroch menších. Sťahovanie kancelárie sa však zvykne odkladať, nakoľko je to častokrát veľmi zdĺhavý proces a firma si nemôže dovoliť prestať fungovať. Sťahovanie sa tak začne až vtedy, keď je to skutočne nevyhnutné a to na poslednú chvíľu.

Možno vás to prekvapí, no pri takýchto úkonoch je príprava dôležitejšia než samotné sťahovanie. Keď viete ako na to a máte dostatok skúsených ľudí, sťahovanie kancelárie sa dá zvládnuť aj v priebehu jedného dňa. Samotný proces vie byť teda jednoduchý a rýchly. Dlhá je len príprava a plánovanie.

Dôkladná príprava je bez pochýb najdôležitejšou časťou sťahovania. Čo všetko je ale súčasťou tejto prípravnej fázy? Začína to termínmi. Prvý termín je deň výpovednej lehoty nájmu súčasného priestoru. Nenechávajte si sťahovanie kancelárií či firiem na posledný deň. Pre istotu počítajte s rezervou. Nikdy s určitosťou neviete predpovedať, čo sa môže stať a prečo sa môže sťahovanie natiahnuť. Druhým dôležitým termínom je začiatok nájmu v nových priestoroch. Aj tu je ideálne mať nový priestor k dispozícii včas a to aspoň niekoľko dní dopredu, aby ste ho mohli pripraviť a po presťahovaní ihneď využívať.

Ďalším dôležitým krokom, ktorý netreba v žiadnom prípade podceniť, je výber sťahovacej firmy. Sťahovanie priestorov by ste rozhodne nemali riešiť svojpomocne. Je totiž náročné „bojovať“ na dvoch frontoch súčasne … najmä, ak na jednom z nich nie ste skúsení. Je ťažké viesť firmu, venovať sa svojej práci a zároveň popri tom svojpomocne sťahovať kanceláriu. Ak sídlite v našom hlavnom meste alebo sa doň s vašou firmou presúvate, v predstihu vyhľadajte a oslovte skúsenú spoločnosť na sťahovanie kancelárií v Bratislave. Pozvite ich pokojne aj na prehliadku. Obe strany sa takto lepšie pripravia a spoločne naplánujete priebeh sťahovania tak, aby všetko prebehlo hladko a bez problémov.

Na tento krok rozhodne pripravte aj svojich zamestnancov. Najideálnejšie je sťahovať cez víkend alebo počas dní voľna, no nie vždy je to možné. V takom prípade dajte vedieť aj zákazníkom, ktorí budú vďaka tomuto upozorneniu ohľaduplnejší. Okrem zamestnancov nezabudnite o tomto kroku uvedomiť aj úrady. Sú to povinnosti, ktoré musíte zabezpečiť osobne, preto je ideálne ponechať samotné sťahovanie na firmy, ktoré v tom majú každodennú prax a ušetria vám v konečnom dôsledku nielen veľa času a stresov, ale možno aj peňazí … veď staré známe „čas sú peniaze“, dnes platí dvojnásobne.

Viac informácii nájdete na www.stahovanie-golem.sk. Sťahovanie Bratislava, v rámci celého Slovenska, zahraničné, medzinárodné sťahovanie v rámci EÚ.

Pridaj komentár