Srdečne Vás pozývame na výstavu Young Art Show 8. v Dome Umenia Piešťany

165
Srdečne Vás pozývame na výstavu Young Art Show 8. v Dome Umenia Piešťany 1

Young Art Show 8. je výstava výtvarného umenia, poskytujúca priestor pre komunikáciu a prezentáciu prác mladých, začínajúcich výtvarníkov v svetoznámom kúpeľnom meste Piešťany. Projekt je zameraný najmä na študentov a absolventov domácich a zahraničných vysokých umeleckých škôl. Publiku ponúka náhľad do časti súčasného slovenského a zahraničného výtvarného diania. Young Art Show 8. je výstava 68 mladých výtvarníkov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Rumunska, Ruska, Francúzska, Španielska, Škótska, Maroka, Indie, Stredoafrickej republiky a Mexika.

Srdečne Vás pozývame na výstavu Young Art Show 8. v Dome Umenia Piešťany

young_art_show_8_dom_umenia_piestany_mmagazin

Prvým cieľom Young Art Show 8. je pomôcť mladým autorom prezentovať svoju prácu. Dostať do povedomia svoju osobu a tvorbu. Výstava je spôsob, akým môžu mladí výtvarníci dosiahnuť svoje publikum, komunikovať s ním. Ide o možnosť vystúpiť na scénu a odohrať svoje predstavenie.

young_art_show_8_dom_umenia_piestany_mmagazin1

Druhým cieľom Young Art Show 8. je edukačná činnosť, ktorá má vzbudiť záujem publika o výtvarné umenie, tvoreného obyvateľmi a návštevníkmi mesta Piešťany. Veľkou snahou je získať si mladé publikum, oboznámiť ho so súčasným výtvarným dianím a myslením. Vzbudiť väčší záujem o dianie na Slovenskej, ale aj zahraničnej výtvarnej scéne.

young_art_show_8_dom_umenia_piestany_mmagazin2

Slávnostná vernisáž výstavy sa bude konať v piatok 2. 10. 2015 o 19:00 vo Veľkej sále Domu umenia Piešťany. Podujatie bude moderovať Diana Hágerová. Na módnej prehliadke počas vernisáže predvedú svoje kolekcie módni dizajnéri Andrea Pojezdálová, Veronika Kostková, Petra Pršová, Petra Kovácsová, Boris Kráľ a Calina Negrut. Program otvorenia bude obohatený vystúpením klaviristu Jána Raua a rappera VLADISA.

[Martin Ševčovič/youngartshow/yas.sk]

Pridaj komentár