So sprchovými panelmi zažijete atmosféru luxusných kúpeľov, kde sa necháte rozmaznávať. Podobne ako sprchové sety sú panely vybavené aj masážnymi dýzami, ale na rozdiel od nich toho obsahujú výrazne viac. Sú mimoriadne elegantné a navyše s nimi môžete aj ušetriť. Objavte aké možnosti máte!

FOTO: Shutterstock.com

Jednoduché sprchové tyče s pevnou hlavou a ručnou sprchou sú už dávno minulosťou. Sprchový panel disponuje mnohými funkciami, vďaka ktorým si očistu tela môžete užiť na maximum. Kúpeľňa sa premení z priestoru pre bežnú každodennú hygienu v miesto, kde sa snúbi luxus moderného designu s atmosférou príjemného odpočinku. Voda je zázračným živlom, ktorý nielen že vie omyť naše telo, ale tiež zmýva všetok stres a starosti uponáhľanej doby. Nechajte teda odpočinúť nielen telo, ale aj dušu!

Čo obsahuje?

Sprchové panely so sebou prinášajú maximálne pohodlie. Obsahujú ako hlavovú, tak aj ručnú sprchu. Horná sprcha predstavuje silný vodopád a naopak ručná sprcha je predmetom skôr praktickým. K úplnej relaxácii poslúžia masážne dýzy, ktoré uľavia nejedným unaveným chrbtom. Sú nasmerované na rizikové oblasti – ramená, stredné časti chrbta a zadok. Práve v týchto častiach tela oceníte ich hydromasážne účinky najviac. Preto je potrebné zvoliť výšku umiestnenia panelu tak, aby vyhovovalo všetkým, ktorí ich budú používať.

Najvhodnejšia inštalácia podľa odborníkov

Sprchový panel je samostatné zariadenie, ktoré je možné jednoducho zavesiť na stenu. Podmienkou je len prívod vody, odvod do kanalizácie a obklad stien, ktorému nevadí kontakt s vodou. To sa hodí napríklad pri sťahovaní, kedy ho môžete zase jednoducho dať dole a vziať so sebou. Aj v tom spočíva jedna z jeho výhod. Sprchové boxy či klasické vane takto mobilné nie sú.

Vybrať si môžete medzi tromi druhmi montáže. Tou najbežnejšou je už zmieňovaná montáž na stenu. Ak budete sprchový panel inštalovať priamo do sprchového kúta, odborníci odporúčajú neinštalovať ho priamo proti jeho dverám. V prípade ich netesnosti by totiž mohlo dôjsť k presakovaniu vodu. Pre štvrťkruhové a štvorcové kúty je najvhodnejšia montáž panelu do rohu. Tie luxusnejšie panely inštalujeme najlepšie pod omietku. Budú pôsobiť kompaktne a do sprchového kúta skvele zapadnú. Ak máte v kúpeľni vaňu so zástenou, buďte bez obáv, tieto panely sa dajú hravo inštalovať aj tam.

Tip: Niektoré panely sa dajú zakúpiť už ako pevná súčasť sprchového kúta. Tu teda starosti s inštaláciou odpadajú.

Materiál známkou kvality

Pri voľbe materiálu máme hneď niekoľko možností. Najdostupnejším variantom sú panely z akrylátu, ktorého veľkou výhodou je okrem ceny aj ľahká údržba. Ďalej potom na trhu nájdeme mosadz s rôznymi povrchovými úpravami vrátane pochrómovania alebo nehrdzavejúcu oceľ s hliníkovými alebo keramickými časťami. V niektorých prípadoch narazíte aj na plastové doplnky, napríklad hadicu spojujúcu batériu s hlavicou alebo dýzy v samotnej hlavici.

Nevybrali ste si? Samostatné panely sa okrem iného vyrábajú napríklad z hliníku alebo tiež bambusového dreva. Ak máte radi drevený dekór, iste pre vás budú to pravé!

Funkcia pre ten najlepší zážitok

Okrem dýz, slúžiacich k plnohodnotnému uvoľneniu svalov, výrobcovia svoje sprchové panely vylepšili ešte o ďalšie funkcie. Ak ste milovníci hudby, iste vás poteší, že sú niektoré z panelov vybavené integrovanými reproduktormi s rádiom či Bluetooth technológiou pre pripojenie vášho mobilného zariadenia. Medzi ďalšie vychytávky patrí LED osvetlenie, nezriedka s možnosťou výberu farby. Sprchovanie sa len za svetla diód prenesie užívateľa do iného sveta. V kúpeľni vznikne nevídané súkromie a celkom iná atmosféra. Napríklad také zelené svetlo prináša duši nesmierny pokoj. Všetky funkcie je možné ovládať ručne či prostredníctvom vášho chytrého telefónu.

Jednoduchá údržba

Niektoré panely bývajú ošetrené proti usadzovaniu vodného kameňa tzv. AntiCalc vrstvou. Pred kúpou sa pre istotu presvedčte, či vami vybraný model týmto disponuje – ušetrí vám to veľa čistenia. Veľkou výhodou sú tiež vyberateľné filtre vo sprchových hlaviciach, ktoré nie je problém vypláchnuť, vyčistiť a opäť do hlavice vložiť. Túto operáciu zvládne každý. Možnosť takej údržby je známkou kvality a snahou výrobcu premýšľať o potrebách užívateľa. Panely nečistite agresívnymi chemikáliami, radšej použite prípravky odporúčané výrobcom.

A ako je to so spotrebou vody?

Prílišného plytvania vody sa nemusíte obávať. Väčšina sprchových panelov disponuje regulátormi vody, vďaka ktorým sa spotreba vody v porovnaní s bežným kúpeľom vo vani zníži až o polovičku. Medzi také regulátory patrí napríklad zabudovaná termostatická batéria. Tá okrem toho, že umožní spustenie vody o vopred nastavenej teplote, obsahuje aj detskú poistku, ktorá zabráni tomu, aby sa vaše ratolesti nešťastnou náhodou obarili. Možnosť nastavenia teploty vytekajúcej vody čoskoro pocítite nielen v sprche, ale aj pri čítaní účtu za vodu. U bežných spŕch trvá nutnú chvíľu, než nastavíme vodu tak, aby bola akurát na umývanie, s termostatickou batériou toto čakanie a plytvanie vodou odpadá.

Pridaj komentár