Originálna Sacherova torta, káva, čokoláda a čaj, ako aj originálne párky sú už niekoľko dní k dispozícii v novom Sacher Eck v Designer Outlete Parndorf.

Spravte si život ešte sladším! Ochutnajte originálne Sacher torty len kúsok od Bratislavy!!!

Ako sa dostala torta na kniežací stôl?

Sacherka, ako aj iné známe kulinárske špeciality, začala svoju históriu písať takmer náhodou. Knieža Metternich dal dvorným kuchárom za úlohu vyrobiť pre seba a svojich vysokopostavených hostí jedinečný dezert. Hlavný kuchár bol chorý a tak ho musel zastúpiť vtedajší učeň druhého ročníka, 16-ročný chlapec Franz Sacher. Mladý kuchár sa chopil úlohy a vymyslel základnú formu Sacherovej torty. Neskôr začal svoju kreáciu vo veľkom uvádzať na trh, ale až jeho syn Eduard vylepšil receptúru počas svojich učňovských rokov u dvorného cukrára Demela (čo je ďalší dlhý príbeh) a pridal čokoládovú glazúru a marhuľový lekvár.

Originálna “sacherka” kúsok od Bratislavy

Po úspešnom znovuotvorení „Sacher Eck“ vo Viedni, sa sieť rozrástla o ďalšiu prevádzku, a to v Parndorfe. Zákazníci nájdu kaviareň v centre diania – v novom pavilóne s terasou. Okrem originálnej Sacherky a ďalších viedenských špecialít ku káve je v ponuke výber raňajkového menu, domáce štrúdle a vynikajúce studené a teplé maličkosti ako bagety, šaláty alebo pravé “Sacherwurstel” párky.

„Designer Outlet Parndorf sa v posledných rokoch vyvinul na ideálne miesto pre luxusné značky. Pre značku Sacher je to výborná príležitosť, ako každoročne dopriať približne 5,7 miliónom návštevníkov naše služby a originálnu tortu Sacher,“ povedal Matthias Winkler, Managing Director Sacher Hotels.

Torta domov

V cukrárni, ktorá je tiež umiestnená v pavilóne, ponúkajú originálnu tortu v troch rozličných veľkostiach. Ak zákazníci nechcú strácať čas pri nákupoch, môžu si dať tortu zabaliť, alebo sa ňou pochváliť na návšteve. „Nákupy, vyvážená kombinácia značiek a služieb, sú pre spoločnosť McArthurGlen veľmi dôležité. Sacher Eck je známa značka, ktorá sa vyznačuje vysokou kvalitou. Našich zákazníkov chceme potešiť aj rozsiahlou gastronomickou ponukou, a preto vítame nový Sacher Eck ako výnimočné miesto pre domácich návštevníkov ako aj mnohých turistov z celého sveta,“ povedal Mario Schwann, riaditeľ McArthurGlen Designer Outlet Parndorf.

Okrem hotelov Sacher vo Viedni a Salzburgu, a tiež kaviarní Sacher vo Viedni, Salzburgu, Grazi a Innsbrucku, je Sacher Eck v Designer Outlete Parndorf piatym miestom v Rakúsku. Ďalšie lokality v Nemecku a v zahraničí sú vo výhľade.

Sacher Eck Parndorf, Designer Outlet Straße 1, 7111 Parndorf

Otváracie hodiny Designer Outletu / Sacher Eck Parndorf

Pondelok – Štvrtok 09:00 – 20:00

Piatok 09:00 – 21:00

Sobota 09:00 – 18:00

Nedeľa & sviatky zavreté

Priestor ponúka 50 miest na sedenie vo vnútri a 80 miest v záhrade

Pridaj komentár