Aj keď žijeme momentálne obmedzený život (čo sa pohybu týka), o to viac fungujeme každý deň v on-line priestore. Predsa sú ale také dni, kedy si potrebujeme nakúpiť alebo sa len tak vybrať s rodinou do prírody alebo aj na výlet. Čo by nám pri všetkých týchto príležitostiach nemalo rozhodne chýbať? Predsa ten správny batoh či ruksak, do ktorého si vložíme všetko potrebné. Výber tohto verného spoločníka závisí v prvom rade od toho, na aký účel ho budeme používať.

Účel nosenia batohu je veľmi dôležitý

Pri výbere batohu si v prvom rade treba ujasniť fakt, na aký účel chceme batoh využiť. Dôležitú úlohu zohráva aj to, či ho budeme nosiť niekoľko hodín na pleciach, alebo prevážať v aute či vo vlaku.

Ak potrebujeme batoh na turistiku, rozhodne by sme mali vsadiť na väčšie a pevnejšie batohy, ktoré nám preukážu dobrú službu a splnia svoj účel. Keď budeme potrebovať batoh do školy alebo do mesta, nemusíme nutne siahnuť po modeli veľkých rozmerov – postačí nám aj menší, ktorý by mal byť pohodlný a kvalitný. V súčasnosti nie je núdza o zaujímavé batohy, ktoré výrobcovia ponúkajú v rôznych farebných i vzorových variantoch. Záleží len od nás, aký štýl batohu preferujeme a ktorý sa nám bude hodiť najviac.

Ten správny „parťák“ do mesta i do školy

Čo sa módy týka, dámskym kabelkám rozhodne nemožno ubrať na prvenstve. Rovnako populárnym a veľmi obľúbeným spoločníkom, sa postupom času stal aj štýlový ruksak. Takýto módny kúsok nám niekedy môže nahradiť aj kabelku a to napríklad v prípadoch, ak sa chystáme na neformálne podujatie, stretnutie s priateľmi alebo na prednášky.

Svet ruksakov je však veľmi pestrý a niekedy sa v tej rozmanitosti začíname strácať. Aj v tomto prípade tiež platí, že treba mať jasno v tom, kam budeme ruksak nosiť a kde ho budeme najčastejšie používať. Podľa toho si vyberieme ruksak menších alebo väčších rozmerov, a to aj čo sa týka počtu priehradiek. Do školy sa nám bude určite viac hodiť ruksak s viacerými priehradkami, ako na kávu s priateľmi. Tam nám pokojne postačí aj menší ruksak s pár oddeleniami.

FOTO: Sergey Causelove / Shutterstock.com

Pridaj komentár