Držiteľka Oscara Charlize Theron exceluje v hlavnej úlohe akčného letného hitu, v ktorom hrá úlohu špičkovej agentky britskej tajnej spravodajskej služby, ktorá je vyslaná do mesta, v ktorom už tiká časovaná nálož blížiacej sa revolúcie a dvojití agenti a zradcovia majú plné ruky práce. Agentka Lorraine Broughtonová je dokonalá agentka – zmyselná, divoká a schopná čohokoľvek. Neváha použiť všetky svoje strelné, ale i ženské zbrane, aby prežila aj na tých najnebezpečnejších misiách.

Špičkoví agenti či tajné služby? Atomic Blonde spúšťa svoju misiu v slovenských kinách – už od zajtra!!!

Tá posledná má konečnú zastávku v Berlíne, odkiaľ má priniesť prísne tajnú správu o situácii v destabilizovanom meste. Spojí svoje sily s druhou vyslanou spojkou Percivalom (Jamesom McAvoym) a spolu rozohrajú vysokú hru špiónov. Neodolateľná zmes elegantnej akcie, drsnej sexuality a oslnivého štýlu s názvom Atomic Blonde je dielom režiséra Davida Leitcha (pomocný režisér Johna Wicka; režisér Deadpool 2), ktorý divákom predstavuje skutočný svet – brutálny a smrteľný.

Píše sa rok 1989 a v Berlíne sa chystá pád Berlínskeho múru, ktorý bude zaťažkávacou skúškou pre tajné služby viacerých krajín. V špionážnej sieti sa nedá nikomu veriť a v najchladnejšom meste studenej vojny to platí dvojnásobne. Lorraine Broughtonová (Charlize Theron), krásna a chladnokrvná špičková agentka MI6, je vyslaná do Berlína, aby eliminovala osoby zodpovedné za únik tajných informácií ohľadom totožnosti tajných agentov a smrť jedného z nich.

Samozrejme sa hneď po príchode stane terčom útoku, ktorý síce prežije, ale pochopí, že sama túto situáciu nezvládne a musí sa spojiť s arogantným vedúcim berlínskej misie Davidom Percivalom (McAvoy).

Ich aktivity pozorne sledujú vyšetrovateľ MI6 Eric Gray (Jones) a vysokopostavený zástupca CIA Emmett Kurzfeld (Goodman), ktorého USA vyslali, aby monitoroval Broughtonovej misiu. Broughtonovú kontaktuje agentka francúzskej spravodajskej agentúry Delphine Lasalle (Boutella) a ich pracovný vzťah prerastie do vášnivej aféry.

Všetci nasadení agenti a ľudia pohybujúci sa okolo nich majú spoločný cieľ – odvrátiť katastrofu, ktorá ohrozuje celú spravodajskú operáciu Západu – zverejnenie zoznamu všetkých tajných agentov operujúcich v Berlíne, ktorý spísal istý dôstojník východonemeckej Stasi.

Muž, o ktorom sa predpokladá, že ukrýva u seba mikrofilm s osobnými údajmi agentov, má krycie meno Spyglass (Marsan). Vzťah Broughtonovej a Percivala nie je príliš srdečný, ale napriek tomu sú odhodlaní spoločnými silami vypátrať Spyglassa a zabaviť mu citlivé dokumenty.

Berlínsky múr padá a napätie vrie. Čas rýchlo beží a Broughtonová musí využiť celý arzenál svojich schopností, poraziť všetkých súperov a pomstiť každú zradu – profesionálnu a aj tú osobnú.

Okrem režiséra a scénografa bol tretím dôležitým Davidom v tejto produkcii spevák David Bowie. Jeho duch a energia (spolu s hudbou berlínskych nadšencov Nick Cavea a Iggyho Poppa) významne ovplyvnili hudobnú scénu tej doby.

Na pľaci sa nocou niesla jeho skladba “Cat People” ako pocta legende, ktorá práve skončila svoju životnú púť. David Bowie žil v Berlíne v 70-tych rokoch a nahral tam tri uznávané albumy známe ako berlínska trilógia. Druhý verš jeho “Heroes” bol inšpirovaný pohľadom z okna nahrávacieho štúdia, odkiaľ Bowie videl jeho producenta stáť blízko Múru.

Leitch vysvetľuje spojenie hudby a rebélie: „Západná hudba a móda boli vo Východnom Berlíne zakázané, čo ešte viac mladých ľudí lákalo. Hudba v našom filme je inšpirovaná popom tej doby a diváci budú počuť niekoľko klasických hitov plus zopár kúskov, ktoré nie sú verejnosti až tak známe.

Hudba a príbeh splynuli v našom filme do jednoliateho celku.” Soundtrack Atomic Blonde pochádza z jedného z najproduktívnejších kreatívnych období minulého storočia a je odrazom vtedajšieho globálneho napätia.

Túto filmovú lahôdku prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Forum film

Pridaj komentár