Konečne prichádza to, na čo sme sa už dlho tešili. Jar je konečne tu, a s ňou prichádzajú krásne a hlavne dlhšie dni, počas ktorých sa nebudeme musieť triasť od zimy, zahaľovať sa do zimného kabátu a ohrievať sa hrubým zimným šálom. Chladným ránam sa síce nevyhneme, no cez deň už dokážeme pokojne prejsť po vonku aj v jarnom trenčkote. Pre istotu si ale do koženej kabelky treba pribaliť šatku, ktorá vás v prípade chladnejších dní ohreje a ochráni váš krk.

Ako si spevniť telo ešte pred príchodom pekných jarných dní?

Viacerým ženám robia problémy práve nadbytočné kilogramy, ktoré nabrali počas zimy a doteraz sa im ich nepodarilo zhodiť. Práve jar, kedy vonku všetko kvitne, je čas, kedy môžeme začať pracovať na našej postave bez toho, aby sme každý deň dvíhali nad hlavu činky, cvičili na eliptickom trenažéri či bežali na bežiacom páse. Spevniť si naše telo dokážeme aj pomocou nasledujúcich spôsobov.

Konzumáciou zdravých raňajok a vynechávaním sladkostí

Ako prvé, čo môžeme pre svoju postavu spraviť, je to, že sa začneme inak stravovať. Najmä raňajky by mali byť hlavne o ovocí, zelenine, kyslom mlieku a ovsených vločkách. Odporúčame vyhýbať sa konzumácii bieleho pečiva a radšej ho nahradiť celozrnným. Dôležité je, aby sme raňajky nikdy nevynechávali, pretože práve pravidelné vynechávanie raňajok a neskôr nadmerné rýchle konzumovanie iných potravín (zväčša sladkostí), spôsobuje nárast hmotnosti.

Sladkosti skúsme nahradiť vyššie spomínaným ovocím. Samozrejme, všetko s mierou. Ovocie okrem vitamínov, obsahuje aj veľké množstvo cukru. Aj keby že máme na stole luxusné darčekové koše a v nich veľké množstvo lákavých sladkostí, odolajte. Je dôležité myslieť na to, že takýmto spôsobom by sme ideálnu postavu nezískali ani do jesene.

Neustálym pohybom

Myslíte si, že svoje telo sa vám podarí spevniť, keď budete stále relaxovať na pohovke? V žiadnom prípade! Pevnejšiu postavu si dokážete vybudovať jedine aktívnym pohybom. Ako sme už spomínali, nie je nutné, aby ste navštevovali fitness centrum, ale postačí aj to, keď vytiahnete kolieskové korčule, bicykel, pôjdete si zaplávať, zahráte si hádzanú/volejbal atď.

Iba aktívny pohyb vám pomôže zbaviť sa nadbytočných kíl a raz a navždy sa rozlúčiť s „pneumatikami“ na bruchu. Veď viete si vôbec predstaviť, že by ste prišli do práce vo svojich nových dámskych lodičkách, zatiaľ čo by vám spod blúzky vytŕčalo brucho? Čím skôr zmeníte svoj každodenný životný štýl, tým skôr sa budete tešiť z dosiahnutých výsledkov.

Pridaj komentár