Pop operné trio La Gioia je na hudobnej scéne už desiaty rok. Okrúhle narodeniny oslávi galakoncertom, na ktorom zaspieva viacero vzácnych hostí slovenskej a českej hudobnej scény.

Matej Vaník, Peter Ševčík a Peter Ďurovec tvoria hudobné zoskupenie, ktoré má za desať rokov účinkovania na konte 7 albumov a stovky úspešných koncertov doma na Slovensku a v  zahraničí. Po vianočnom turné spoločne naplánovali narodeninový galakoncert, ktorý sa uskutočnil 12. februára 2019 v bratislavskom Istropolise a je plný zvučných mien.

Na pódiu sa s La Gioiou stretli temperamentní Cigánski diabli (Gypsy Devils), najlepší cigánsky orchester reprezentujúci Slovensko po celom svete už 10 rokov. Na konte majú niekoľko prestížnych ocenení a vystúpení v 35 krajinách sveta. Vystúpila aj slovenská operná a muzikálová diva Sisa Lelkes Sklovská, ktorá vytvorila nemálo postáv nielen na slovenskej scéne, ale aj v zahraničí (Belgicko, Dánsko, Nemecko, Rakúsko, USA).

Hviezda českej hudobnej scény s nezameniteľným chrapľavým hlasom Dalibor Janda je ocenený troma Zlatými slávikmi, niekoľkými Zlatými a Platinovými platňami a je autorom hitov ako Kde jsi, Oheň, voda, vítr alebo Hurikán. Už tradične vystúpila so svojou dcérou Annou Jiřinou.

Ďalším vzácnym hosťom bola slovenská multižánrová speváčka Andrea Zimányová, ktorá na svojich koncertoch otvára Okno do duše. Táto šansónová diva svoje umelecké kvality tiež potvrdila na mnohých svetových súťažiach.

To všetko prebehlo v doprovode rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, pod vedením skúseného Vlada Valoviča. Orchester založil sám Gustav Brom v roku 1940 a svoju kariéru odštartoval v Rožnove pod Radhoštěm. Za dobu existencie získal celosvetové renomé a v 60. rokoch patril medzi 10 najlepších bigbandov sveta. A Simple Lounge Quartet, s ktorým La Gioia koncertuje už niekoľko rokov, tvoria mladí, talentovaní umelci, absolventi VŠMU v Bratislave, JAMU v Brne alebo Lotyšskej akadémie hudby. Ich hudobný záber obsahuje skladby klasickej, jazzovej, filmovej, či populárnej hudby. Simple Lounge Quartet pravidelne koncertuje doma aj v zahraničí, avšak ťažiskom umeleckého pôsobenia členov je orchester Slovenského národného divadla a Slovenská filharmónia, kde účinkujú na popredných postoch.

Hostia, ktorí si zakúpia VIP vstupenky na galakoncert, sa navyše môžu tešiť nielen na hviezdnych hostí, ale aj na welcome drink, darček a autogramiádu spojenú s fotením s hostiteľmi a oslávencami večera – s umelcami La Gioia.

Pridaj komentár