Pamätáte sa ešte na 80. a 90. roky? Keď formát obrazovky bol 4:3? Fejbs (Martina Fabová) svojím novým videoklipom práve toto obdobie pripomína. Nielen stylingom, ale aj zaradením tanečného štýlu breakdance, či tradičnými sídliskovými zábermi, v ktorých neuvidíte mobilný telefón ani počítač.

Speváčka FEJBS sa vo videoklipe ku skladbe Sloboda vracia do minulosti!

Nedávno ohlásila Fejbs vydanie svojej prvej EP spolu s vydaním skladby Sloboda tu https://www.mmagazin.sk/spevacka-fejbs-predstavila-novy-singel-sloboda-video/. Odvtedy sa však veľa vecí zmenilo a z EP sa stal plnohodnotný album Fabka. Ku skladbe Sloboda pripravila Fejbs spolu s Adamom Bázlikom netradičný videoklip, ktorý už na prvý pohľad upúta „starším“ formátom 4:3.

„Klip je zaujatý na slobodné vnímanie reality v 80. a 90. rokoch,“ hovorí o videoklipe Fejbs. „Chcela som tam v jednej línii zachytiť kontrast chladu a tepla zároveň,. Rap aj spev sú prispôsobené téme retro.“

Martina pokračuje v nastavenej vlne vlastného názoru na vnímanie života a hlavne, slobodného života. „Vidím to ako fotku, na ktorú sa dokážete pozerať celú večnosť, predovšetkým kvôli atmosfére ktorú zachytáva. Chcela by som ukázať ľuďom slobodné šťastie, aby sa nebrali tak vážne,“ vraví Fejbs s úsmevom na tvári.

Zaujímavosťou je určite skutočnosť, že vo videoklipe neuvidíte žiaden mobilný telefón a už vôbec nie smartfón s pripojením na internet. Zaujmú však topánky na platforme, afro účesy, oblečenie, tanečný štýl a zaspomínate si na basketbal na sídliskovom ihrisku, alebo aj skákanie gumy.

Réžia a postprodukcia: Adam Bázlik

Kamera: Martin Štúber, Matej Jánošík

Pridaj komentár