Nemáte v obývacej miestnosti veľa miesta, no chcete si užiť pri sledovaní televízie maximálny komfort a pohodlie? Vašou záchranou a spásou môžu byť pohodlné a komfortné rohové sedacie súpravy. Chcete vedieť prečo?

FOTO: Photographee.eu/Shutterstock.com

Rohová sedacia súprava v interiéri môže byť pre vás a vaše pohodlie skutočnou spásou. Umožňuje vám efektívne využívať roh, rozširuje využiteľnú plochu a ponecháva viac voľného miesta. Aby ste si však užili tento luxus čo najviac, je nutné a dôležité oboznámiť sa s existujúcimi typmi dizajnu sedacích súprav, výhodami a odporúčaniami pre ich správny výber.

Výhody, ktoré vás presvedčia

V porovnaní s inými modelmi majú moderné rohové sedacie súpravy rad nepopierateľných výhod, s ktorými vás oboznámime. K tým najväčším prednostiam rohových pohoviek patria:

  • Schopnosť šetriť miestom. Relevantná výhoda pre malé miestnosti, kde sa počíta každý meter štvorcový. Pohovka si zachováva svoju funkciu, je pohodlná a pomôže vám ubytovať doma niekoľko ľudí, pričom nezaberá veľa miesta.
  • Transformácia. Viacero modelov sa môže vďaka jednoduchej funkcii transformácie rýchlo zmeniť na pohodlné lôžko na spanie.
  • Vytvorenie úložného miesta. Prítomnosť vnútorných otvorov v sedačke vám umožňuje pohodlne a kompaktne uložiť všetky veci, ktoré k pohodliu na nej potrebujete.
  • Flexibilita dizajnu. Znamená prítomnosť funkcie umožňujúcej jednoduchú zmenu vzhľadu produktu.
  • Široká ponuka sedacích súprav. Hovorí o tom, že si môžete vybrať rohovú sedačku určitého štýlu.

Aj vďaka týmto uvedeným výhodám vám špecifický tvar a dizajn rohových modelov sedacích súprav umožňuje stelesniť akékoľvek vaše nápady originálnym, krásnym a funkčným spôsobom v existujúcich rozmeroch miestnosti.

Ako si vybrať rohovú pohovku?

Najdôležitejšou otázkou pri kúpe rohovej sedacej súpravy sú jej rozmery, pretože v bytoch typického usporiadania sú izby väčšinou malé a priechodné, respektíve spojené.

Vyhovovať vám môžu štandardné rozmery sedačiek. Vždy je však lepšie, ak si pred nákupom priestor, v ktorom má byť tento nábytok umiestnený, aj poriadne premeriate.

Pred kúpou je tiež dôležité opýtať sa, či je možné vybraný model preskupiť do pravého alebo ľavého rohu, prípadne, či je možné pohovku rozložiť na jednotlivé komponenty. Premyslite si aj to, ako sa bude prepravovať, zdvíhať a vynášať do bytu. Väčšina modelov je rozložená na komponenty.

Dôležitý je aj výber čalúnenia, výplne a rámu, ktorý dáva sedačke ten správny šmrnc, tvar a pevnosť.

Vyskúšajte si, aké ľahké je vstať z nej bez použitia rúk, zistite, ako ju rozložiť a urobiť to niekoľkokrát za sebou. V porovnaní s jej vonkajším vzhľadom sa to môže javiť ako druhoradé, estetika však rýchlo ustúpi do pozadia ak zistíte, že je používanie sedacej súpravy náročné.

Tak si dajte na tieto detaily pozor a uvidíte, že výber správneho modelu sa postará o vaše maximálne pohodlie bez najmenších problémov a na niekoľko rokov.

Pridaj komentár