Rušné mesto Textopolis sa nachádza v četovacej aplikácii a obývajú ho Smajlíci. Ich životný cieľ je však jednoduchý – chcú byť vyvolení a použití majiteľom telefónu pri ďalšej konverzácii. Energický Gene sa však od ostatných Smajlíkov líši. Narodil sa s množstvom emócií, čo mu komplikuje život.

Smajlíci ožívajú! Dobrodružný animák Emoji film prichádza do slovenských kín!

Rozhodne sa preto stať sa normálnym a s pomocou svojho najlepšieho priateľa Hi-5 a známej hackerky Jailbreak sa vydáva na cestu ostatnými svetmi – aplikáciami v telefóne – aby objavil kód, ktorý by ho “opravil”. Celý telefón však čelí veľkej hrozbe a jeho záchrana padá na plecia práve tejto zvláštnej trojice.

Po úspechu animákov Hotel Transylvánia, Oblačno, miestami fašírky alebo Lovecká sezóna, predstavuje Sony Pictures Animation novinku Emoji film. „Vďaka emotikonom sa dokážeme vyjadriť spôsobom, ktorý nezaberá čas a o ktorom nemusíme dopredu uvažovať“, hovorí Tony Leondis, jeden zo scenáristov a režisér filmu Emoji film.

„Keď dostanem od mamy smajlíka so srdiečkami, naozaj to niečo znamená – a spraví to môj deň krajším. V tomto svete plnom technológií sme vďaka emotikonom našli spôsob, ako komunikovať.“

„Emotikony používajú všetci – sú súčasťou našich každodenných životov“, hovorí producentka Michelle Raimo Kouyate. „Vždy som mala rada animované filmy odohrávajúce sa vo svetoch, s ktorými sa stretávame každý deň, no nikdy sme sa nad nimi hlbšie nezamysleli.“

Emoji film sa odohráva v telefóne, ktorý patrí tínedžerovi Alexovi. V jeho strede sa nachádza mesto, Textopolis, kde žijú všetky emotikony. „Textopolis je rušné mesto obývané komunitou emotikonov, ktorá má len jeden cieľ: pomôcť Alexovi komunikovať“, hovorí Leondis. „Ráno sa zobudia a idú do práce – každý z nich má veľmi dôležitú rolu!

Zažite aj vy množstvo dobrodružstiev s hrdinami, ktorí sú bezprostrednou súčasťou života každého z nás! Komediálny animák Emoji film do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Itafilm.

Pridaj komentár