Začiatkom mesiaca sme vám predniesli pozvánku tu na jedinečnú výstavu mladého slovenského umelca Dávida Mináča s názvom “Kráľovstvo Žien”. Dnes vám prinášame jedinečný pohľad na túto výstavu, ktorá sa stretla s obrovským úspechom. Takéto je „Kráľovstvo žien“ Dávida Mináča!

Slovenský umelec Dávid Mináč predstavil svoju najnovšiu výstavu “Kráľovstvo Žien”! Takýto úspech nečakal ani on sám!

Výstava Dávida Mináča kombinuje prvky fotografie, pop artu, komponovanej hudby a filmu, a to priamo v centre Prahy v Czech Photo Center (Na Zlatě 1, 158 00, Praha), v jednej z najvýznamnejších galérií v Českej Republike.

Výstava originálnym spôsobom zdáva hold ženskej kráse 60. rokov a jej filmovým podobám z amerického či talianskeho filmu. Vtedy ešte ženy stavali na obdiv svoju zmyselnosť či ženskosť v jej pravej a nefalšovanej podobe.

Divákov fascinuje tiež kolekcia fotografických malieb “Paradise”, ktorá vznikala v spolupráci s anglickou modelkou a herečkou Louise Cliffe, ktorá sa objavila v amerických seriáloch (FOX, Syfy). Fotografie pripomínajú popartové diela napríklad Andyho Warhola či Roya Lichtensteina, ktorého expozíciu v Los Angeles sme vám nedávno priblížili skrze krásnu topmodelku – Jessicu Stam tu.

Na vernisáži výstavy vystúpili známe české a slovenské modelky: Soňa Štefková (Vogue, Marie Claire), Miriam Mattová (Miss Bikini Universe 2013), Barbora Žilecká, Silvia Juříková, Andrea Bezděková (Česká Miss 2016) či Natálie Kotková (Miss World 2016). O ich outfity sa postarala módna značka GUESS, ktorá bola partnerom výstavy.

Svetovú premiéru mal krátky hraný film “Láska cez tri storočia“ v hlavných rolách s modelkou značky Guess Michaelou Karakovou a s Dávidom Mináčom, ktorý potvrdil svoj talent filmára aj na aktuálnom ročníku filmového festivalu v Cannes.

Veľká talianska spoločnosť, PACO CINEMATOGRAFICO, ktorá natočila posledné dva filmy s oscarovým režisérom Giuseppem Tornatorem (Bioraj, Malena), vstúpila výrazným spôsobom do koprodukcie celovečernej medzinárodnej komédie NIKDY SA NEVZDAJ, ktorého spoluscenáristom je Dávid Mináč. Hudbu k filmu by mal skomponovať legendárny Ennio
Morricone.

Mináč aj pod jeho vplyvom komponuje svoju vlastnú filmovú hudbu, ktorú predviedol tiež
na vernisáži “In the Shine of Moonlight”. Výstava potrvá do polovičky júna a ak budete v Prahe, určite si ju nenechajte utiecť.

Dávid Mináč (1991): Vyštudoval University of Southampton v Británii, obor filmu a psychológie. Natočil niekoľko ocenených filmov (Grand Prix – Wessex Films). Podieľal sa na dvoch scenároch k celovečerným filmom a v súčasnosti pracuje na scenároch Nikdy sa Nevzdaj a Posledný vlak z Prahy, prvý hraný film s medzinárodným obsadením o záchrannej akcii Sira Nicholasa Wintona. Venuje sa fotografii, komponovaniu filmovej hudby, filmovej réžii a herectvu.

Takéto je „Kráľovstvo žien“ v podaní mladého slovenského umelca Dávida Mináča

Pridaj komentár