Spevák a skladateľ Peter Aristone len nedávno predstavil videoklip ku skladbe Far, ktorá je jeho osobnou spoveďou o tom, ako vníma dnešný vyhranený svet a ako túži po nájdení zlatej strednej cesty.

Far bude súčasťou nového albumu s názvom The Hit, ktorý plánuje talentovaný spevák predstaviť už v máji tohto roka.

„V poslednej dobe mám pocit, že sa svet zbláznil. Všetko funguje vo veľkých extrémoch a väčšina ľudí vníma svet čierno-bielo. Príde mi to, že žijeme v bublinách. Je veľmi veľa rôznych komunít, ktoré sa navzájom kritizujú, všetko je buď dobré alebo zlé. Spoločnosť sa rozdeľuje ešte viac než predtým. A ako je to rozdrobené na tie bublinky, tak človek nevie, ako má uchopiť svoj život, či sa má pridať na jednu alebo druhú stranu … Veľmi by som si želal nájsť vo svete okolo hĺbku, správny balans a zlatú strednú cestu.“

Protiklady, ktoré Peter spomína, sú vo videoklipe znázornené nielen čiernou a bielou, ale je v ňom aj niekoľko ďalších symbolov. Mníšky predstavujú náboženstvo, ktoré je tiež niekedy o extrémizme. Dievčatko na trojkolke vyjadruje nevinnosť, bozkávajúci sa pár lásku, city a emócie. Muži v oblekoch znázorňujú byrokraciu. Rúška, tak aktuálne pre dnešnú dobu, vyjadrujú uzavretosť a odstup. Symbolická je i postava bezdomovca, ktorý drží ceduľu s nápisom „got no place to hide“ (nemám miesto, kde sa schovať).

„Bezdomovec je postava, ktorá je hodená do tohto šialenstva. Hľadá domov, pokoj, túži po začlenení sa. Aj my sa niekedy môžeme cítiť ako ten bezdomovec. Nevieme, kam patríme, hľadáme svoje pravé ja,“ približuje videoklip Peter Aristone.

Talentovaný spevák a skladateľ pritom dúfa, že ľudia teraz spomalia, zamyslia sa nad sebou, začnú sú viac vážiť to, čo vo svojom živote majú a to, čo ešte nedávno vnímali ako samozrejmosť. Zároveň si myslí, že bolo len otázkou času, kedy príde niečo podobné aktuálnemu koronavírusu.

Peter začal svoju hudobnú kariéru v kapele Popcorn Drama. Po osamostatnení vydal v marci 2014 svoj prvý sólový album s názvom 19 Days in Tetbury, na ktorom sa objavili také hudobné hviezdy ako James Dean Bradfield z Manic Street Preachers, či Mel C zo Spice Girls, ktorá mu tento album v Prahe aj pokrstila. Druhou a doteraz poslednou vydanou nahrávkou je päťskladbové EP s názvom Gold, ktoré vyšlo v roku 2016.

V rovnakom roku Peter pripravil aj titulnú skladbu „Daj zo seba von“ k dokumentárnemu filmu o slovenskom futbale s názvom Finále. Na albume The Hit, ktoré vyjde v máji na labeli BrainZone, pracuje Peter Aristone už od roku 2018.

FOTO: BrainZone, Nikol Klapková

Pridaj komentár