Slovenský model Laco Machovič – S riaditeľom Calvin Klein sme spoločne oslavovali narodeniny + ROZHOVOR

633
Slovenský model Laco Machovič - S riaditeľom Calvin Klein sme spoločne oslavovali narodeniny + ROZHOVOR 9

Slovenský model Laco Machovič sa venuje modelingu už dlhší čas, naplno sa však rozhodol cestovať až minulý rok. Precestoval Čínu a navštívil bývalú britskú kolóniu – Hong Kong. Vo svojom voľnom čase sa venuje umeniu a píše básne. Počas svojich ciest zažil neopakovateľné zážitky a stretol množstvo svetových osobností. V nasledujúcom rozhovore sa dočítate, aké ďalšie destinácie by Laco rád navštívil a čo si v medziľudských vzťahoch váži najviac.

Laco Machovič – S riaditeľom Calvin Klein sme spoločne oslavovali narodeniny

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin1

Laci, tým, ktorí ťa nepoznajú, by si sa mohol predstaviť. Čo robíš, čím sa živíš a ako si sa dostal k modelingu. Aké boli tvoje začiatky?

Ahoj, volám sa Laco a pracujem ako model a teda, táto práca ma aj živí. Momentálne som na Slovensku a prišiel som si užiť zimu. K modelingu som sa dostal už dávnejšie. Tejto práci som sa venoval viac-menej lokálne, niečo na Slovensku, niečo vo Viedni. Tak vážnejšie som to začal brať asi pred rokom. Prebehlo zopár fotení u nás a v susednej Českej republike a vlastne hneď po tom som odcestoval do Číny a Hong Kongu.

Momentálne sa aktívne sa radíš do portfólia českej modelingovej agentúry Supermoda. Ako si spokojný?

V Supermode je všetko tak, ako má byť. Môj hlavný booker Tadashi a všetci okolo sú naozaj skvelí, takže som ako ich model veľmi spokojný. Povedal by som, že až nadmieru spokojný. (úsmev)

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin1aMohol by si nám porozprávať tvoje dojmy z ďalekej Ázie?

Začal by som asi Čínou. Čína je krásna krajina plná milých, malých ľudí, ktorí sa s tebou veľmi radi fotia na ulici a podobne. Okrem toho tam vidíš skoro všetko čo ťa napadne. Obchodníka, ktorý na chodníku predáva tenisky a vedľa toho má surové mäso alebo Big Mac s morskými plodmi. No a čo sa týka Hong Kongu, je to mesto, ktorému sa nie nadarmo hovorí aj „New York of Asia“. Veľkomesto je tu cítiť na každom kroku a život tu v podstate nikdy neutícha. Ľudia cvičia a tancujú v parkoch, sú tu krásne pláže, top kluby a Maybachy na uliciach.

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin1a

Ohľadom clubingu si spomínal veľa zaujímavých pikantností. Prezradil by si nám aspoň niečo? Stretol si nejakých známych ľudí?

Áno, stretol som zopár ľudí zo šoubiznisu. S niektorými som v kontakte až doteraz. Mohol by som spomenúť ľudí z Louis Vuitton alebo z Calvin Klein. S riaditeľom CK sme spoločne oslavovali narodeniny, a nie raz. (smiech) A možno nejaké ďalšie zaujímavé mená ako Les twins, Justin Bieber, Kendall Jenner. Hneď potom ako som odišiel z Hong Kongu, sa v našom obľúbenom klube odohralo zopár dobrých koncertov, bol tam Chris Brown, OT Genasis a pre mňa úplný highlight Shaquille O’neal, ktorý tam odohral párty ako DJ.

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin2

Takže sa ti v Ázií páčilo. Vedel by si si tam predstaviť zostať aj dlhšie?

Mal som tam zostať dlhšie, ale chcel som prísť na Slovensko. Viem, že to znie zvláštne, ale ja dovolenkujem na Slovensku. Určite sa tam ešte vrátim, svoju budúcnosť vidím reálnejšie skôr v zahraničí.

Zažil si počas svojich ciest nejakú veselú príhodu, ktorú by si si na Slovensku za žiadnych okolností  nemohol dovoliť?

Takýchto príhod mám skutočne veľa. V jednom nemenovanom čínskom meste na nás zavolal taxikár políciu, pretože sme mu nechceli zaplatiť. Ale zaplatiť sme nechceli len kvôli tomu, že si vedome nezapol taxameter, aby nám mohol započítať viac za cestu. Alebo raz nad ránom som sa asi o šiestej kúpal vo fontáne pred nejakou administratívnou budovou v Hong Kongu, všade boli kamery, ale nikto pre mňa neprišiel.

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin3

Mohol by si nám bližšie popísať bežný deň modela žijúceho v Hong Kongu?

Všetko to závisí od toho aký máte program. Začal by som teda tým „nepríjemnejším“. Môže sa stať, že celý deň mám castingy a lietam z jednej strany mesta na druhú. A to všetko v obrovskom teple. Tiež je veľmi ťažké pracovať v nejakom štúdiu vyše 10 hodín takmer bez jedla. Ten lepší variant znie, že môžem mať voľno a vôbec nezáleží na tom či je týždeň alebo víkend. Ráno sa zobudím poobede a rozhodujem sa medzi tým, či pôjdem na pláž, jachtu, rooftop party, shopping alebo posilňovňou. No a večer mám na výber ísť do kina na film alebo do klubu.

Aké ďalšie destinácie by si rád navštívil?

Najbližšie by som veľmi rád navštívil New York, Paríž a Barcelonu. Z Ázie je to určite Singapur, Bangkok a ostrov Bali.

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin4

Čomu sa popri modelingu stíhaš venovať vo svojom voľnom čase?

Svoj voľný čas vždy veľmi rád venujem svojej krásnej priateľke. Milujem umenie a rád si niečo prečítam, prípade pozriem zaujímavý film.

Popri modelingu sa venuješ aj umeniu. Kedy presne si v sebe našiel umeleckého ducha?

Pamätám si, že už ako malý som chodil na klavír a na maľbu, ale to som v sebe nenašiel ja, ale skôr rodičia. Neskôr som začal písať básne a to mi zostalo vlastne až doteraz.        

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin4a

Dnešná doba je príliš uponáhľaná. Nájdeš si však niekedy aj čas zájsť do prírody?

Času mám oveľa menej ako kedysi, ale občas sa mi podarí ísť na prechádzku do prírody a som za to veľmi vďačný.

Ako sa nazýva tvoja najobľúbenejšia kniha?

Tých najobľúbenejších je veľa, ale poviem jednu za všetky a tou je Vytie od A. Ginsberga.

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin5

Čo si v medziľudských vzťahoch vážiš najviac?

Úprimnosť, čestnosť a vďačnosť.

Ktoré slovenské mesto ti najviac prirástlo k srdcu a prečo?

V každom meste je niečo výnimočné a zaujímavé. Ale asi nemám žiadne, ktoré by mi vyslovene prirástlo k srdcu.

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin5a

Aké máš plány do budúcna? Kde sa vidíš o päť rokov?

Rád by som ešte zopár rokov pocestoval a medzitým možno našiel miesto, kde zostanem žiť natrvalo. V budúcnosti by som chcel podnikať.

Pri práci modela je pre teba dôležité to ako vyzeráš. Ako sa staráš o svoju postavu?

Najdôležitejšia je strava, takže si dávam pozor na to čo jem. A inak sporadicky cvičím, chodím plávať. Všetok pohyb je dobrý.

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin6

Aké oblečenia by si si na seba v živote neobliekol?

Tak s týmto naozaj problém nemám, obliekol by som si skoro všetko, čím šialenejšie, tým lepšie. Nemám rád stereotyp.

Máš svoj obľúbený kúsok oblečenia? Ak áno, aký?

Vôbec. Je to paradox, ale ja módu vôbec neriešim. Nosím stále tie isté veci, v ktorých sa cítim pohodlne.

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin7

Venuješ sa ešte písaniu? Viem, že si pred časom vydal svoju prvú knihu.

Pre mňa je písanie niečo ako filter, nie som ten typ ktorý si každý deň sadne za papiere a niečo napíše. Snažím sa písať, keď si myslím, že mám čo povedať. Alebo keď sa potrebujem vyrozprávať. Nejaký materiál už mám a keď ho bude viac, tak veľmi rád vydám ďalšiu knihu. Veľmi sa na to teším, mám rád celý ten proces.

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin7a

Nafotené špeciálne len pre M magazín.sk fotografom Ľubošom Kotlárom:

Fotografia: Ľuboš Kotlár Model: Laco Machovič Styling: Dominika Fürstenzeller

laco_machovic_lubos_kotlar_mmagazin8

Za rozhovor ďakujeme slovenskému modelovi Lacovi Machovičovi

Pridaj komentár