Slovenský model Jakub Šimek a jeho úspechy svetového modelingu + ROZHOVOR

794
Slovenský model Jakub Šimek a jeho úspechy svetového modelingu + ROZHOVOR 2

Jakub Šimek má len 20 rokov a k modelingu sa dostal vďaka svojej priateľke, ktorá sa taktiež venuje modelingu. Jeho najväčším snom bolo cestovať po svete, no podarilo sa mu oveľa viac. Jakub má za sebou prehliadky na milánskom a londýnskom Fashion Weeku. Rodák z Prešova je zanieteným nadšencom módneho návrhára Jerryho Lorenza a jeho najobľúbenejšia pracovná destinácia je bývalá britská kolónia – Hong Kong. Vďaka modelingu navštívil pracovne aj ďalšie krajiny ako sú Macao, Veľká Británia, Taliansko, či Holandsko. Jeho materskou agentúrou je Mix Model Management.

Slovenský model Jakub Šimek a jeho úspechy svetového modelingu

jakub_simek_fashion_week_mmagazin1

M magazín.sk bol si nenechal ujsť skvelú príležitosť a vyspovedal slovenského modela Jakuba Šimeka a prináša Vám s ním jedinečný rozhovor:

Jakub ako si sa presne dostal k modelingu? Bol to odjakživa tvoj tajný sen alebo naopak len zhoda náhod, že si si vybral práve módny svet?

S priateľkou sme sa rozprávali ako to asi bude vyzerať , keď odcestuje na dlhšiu dobu preč. Potom nám napadlo, že by sme mohli skúsiť poslať fotky do jej agentúry Mix Model Management, či by z toho niečo bolo a ak náhodou áno, či bude možné, aby sme vycestovali spolu. Nakoniec to vyšlo a odcestovali sme spolu do Hong Kongu. Strávili sme tam tri mesiace, na ktoré nikdy nezabudneme.

jakub_simek_fashion_week_mmagazin1a

Ako sa Ti páčilo na cestách? Máš aj nejaké svoje cestovateľské príhody?

Na cestách väčšinou spím, ale potom ten život v inej krajine a spoznávanie ľudí, kultúry to je to, čo si užívam najviac. A príhoda? Raz som si neskontroloval, z ktorého letiska letím a až na letisku som zistil, že som na tom nesprávnom. Lebo Halloween v Hong Kongu je celovečerná udalosť, ľudia to tam veľmi prežívajú. Pri tejto príležitosti je v Soho veľmi veľa ľudí a cesta trvá asi tak 10-krát dlhšie ako normálne – nikdy som nezažil taký chaos.

jakub_simek_fashion_week_mmagazin1b

Tvoja priateľka sa venuje taktiež modelingu, ako dokážete zladiť prácu a vzťah, keď ste stále na cestách?

Voláme si každý deň, keď je to možné a rozprávame sa o tom, čo a ako žijeme, posielame si videa a fotky, v podstate sme stále spolu (vďaka za sociálne siete). A potom keď sa stretneme, je to o to krajšie. Všetko má svoje výhody aj nevýhody.

jakub_simek_fashion_week_mmagazin1c

Študuješ aj na vysokej skole? Ak áno na akej?

Chcel som začať študovať, ale potom som začal s modelingom. Veľmi sa mi darí a tak som štúdium na istý čas preložil.

jakub_simek_fashion_week_mmagazin1d

Čomu sa stíhaš venovať popri modelingu?

Veľa cvičím, čítam, v podstate robím všetko čo ma zaujme. Stále stretávam nových ľudí, trávim s nimi veľa času. Najradšej mám spoznávanie nových miest. Niekedy krátko po castingoch a joboch sa idem niekam stratiť do mesta, a tak najlepšie spoznávam mesto, v ktorom sa momentálne nachádzam.

jakub_simek_fashion_week_mmagazin2

Aké sú tvoje záujmy? Akému športu sa venuješ?

Čomu sa venujem pravidelne sú ľudia, knihy, sociálne siete, šport, fashion a hudba. Chodím behať a popritom cvičím väčšinou vonku, nemám rad posilňovne. To robím pravidelnejšie. V poslednej dobe ma zaujal šach, ale ten sa ešte len začínam učiť a inak hrám všetko, keď je na to príležitosť.

jakub_simek_fashion_week_mmagazin3

Máš svoju najobľúbenejšiu knihu a spisovateľa?

Áno, moja najobľúbenejšia kniha je When Nietzsche Wept od Irvin D. Yalom. Túto knihu mi dal môj otec asi pred štyrmi rokmi a prečítal som ju veľakrát, ani presne neviem koľko (smiech). Dokonca som si ju obľúbil až tak, že ju nútim čítať aj ľudí okolo mňa.

jakub_simek_fashion_week_mmagazin4

Tvoj najobľúbenejší film a režisér je:

Mám ich viacero napríklad Fear and loathing in Las Vegas, Batman (každá časť, ktorú robil Nolan), Harry Potter (všetky časti), PulpFiction a Kill Bill (hlavne kvôli Ume Thurman), Secret Window a ďalšie. Čo sa týka režisérov je to určite Tarantino a Nolan. Ich filmy pozerám vždy, keď nemám čo pozerať, aj keď som ich videl veľakrát.

jakub_simek_fashion_week_mmagazin4a

Keďže sa stále pohybuješ vo svete módy, ako sa v súkromí obliekaš? Je to tiež „fashion“ alebo si len normálny športovo oblečený chalan?

Vždy sa zo mňa smiali ako som oblečený. Hlavne ľudia, čo sa obliekajú športovo, čiže myslím, že určite fashion.

jakub_simek_fashion_week_mmagazin5 jakub_simek_fashion_week_mmagazin6 jakub_simek_fashion_week_mmagazin7

Slovenský model Jakub Šimek na londýnskom a milánskom Fashion Weeku

jakub_simek_fashion_week_mmagazin8 jakub_simek_fashion_week_mmagazin9 jakub_simek_fashion_week_mmagazin10[mixmodels.sk]

Pridaj komentár