Slovenský a český luxus na Košice Fashion Week

429
Slovenský a český luxus na Košice Fashion Week 23

Košice na pár dní ožili módou. Dizajnéri zo Slovenska, Českej republiky a Ukrajiny sa predstavili v metropole východu počas 1. ročníka prestížneho Košice Fashion Weeku. Organizátori zaradili do programu módneho týždňa fashion kokteily, fashion párty a showroom prehliadok, väčšina z nich sa konala v zrekonštruovanom Kunsthalle a Kulturparku. Na jednom móle sa spoločne postavili študenti, začínajúci aj známe mená slovenského módneho priemyslu.

Soňa Zajacová na Košice Fashion Week

kosice_fashion_week_mmagazin1„Chceme podporovať tvorcov slovenskej módy a tiež využívať polohu mesta pre medzinárodnú spoluprácu,” uviedla Karolína Bosáková, riaditeľka Unique Fashion Week Praha, ktorá priniesla do centra druhého najväčšieho mesta Slovenska akcie plné ženskosti, luxusu a najnovších trendov.

Kristína Fečková  na Fashion Week

kosice_fashion_week_mmagazin2Slovenská móda dominovala v prvý deň na Košice Fashion Week. Prehliadky odštartovali v Kulturparku a patril domácej móde. Počas večera predstavili svoje kolekcie Denisa Dovalová, Jana Poláková, Pavel Berky, Soňa Zajacová a Kristína Fečková. Vrcholom bola módna šou rodáčky z českého Olomouca Jitky Klett, ktorá má svoje ateliéry v Prahe aj Košiciach.

Denisa Dovalová na Košice Fashion Week

kosice_fashion_week_mmagazin3O deň neskôr patrilo ostro sledované mólo šikovným študentom Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, Univerzity Jana Evangelistu Purkyně v Ústi nad Labem a Západočeskej univerzity v Plzni. Po nich prevzali dramaturgiu večera zástupcovia naších východných susedov z ťažko skúšanej Ukrajiny –  módna návrhárka Alona Pikul, Olga Jermolajeva a Valentyna Orel z módneho domu RITO Kyjev. Piatkový módny maratón uzavrela prehliadka známej dizajnérky Idy Sandor z Košíc.

Klára Valková na Košice Fashion Week

kosice_fashion_week_mmagazin4Posledný deň Košice Fashion Week bol opäť v znamení  slovenskej tvorby od Jany Jurčenko, Zuzany Hákovej a Beaty Rajskej. Okrem hlavného programu si mohli nielen Košičania pozrieť aj niekoľko sprievodných podujatí ako Pop-up store.

Wanyfer fashion na Košice Fashion Week

kosice_fashion_week_mmagazin5Išlo o mimoriadnu predajnú akciu, počas ktorej bolo v obmedzenom časemožné možne zúčastniť sa exkluzívneho a limitovaného nákupu. V pop-up storesi milovníci módy našli výtvory od návrhárok Beaty Rajskej, Jitky Klett, Jany Bergovej, Idy Sandor a šperkárok Ludmily Gubinovej z Charkova a Táni Čisárikovej, rodenej Košičanky pôsobiacej v Paríži.

Pavel Berky na Košice Fashion Week

kosice_fashion_week_mmagazin6Odevy a doplnky renomovaných svetových značiek ponúkli  Wanyfer fashion. Súčasťou bola aj predajná výstava fotografií fotografa Marka Musila s názvom Touch of Fashion.

Jitka Klett na Košice Fashion Week

kosice_fashion_week_mmagazin7Čierno-biele snímky popredného českého módneho fotografa zachytávajú momenty zo zákulisia prestížneho Unique Fashion Week v Prahe. Pôvodne bolo jeho cieľom zachytiť niekoľkými snímkami atmosféru ukrytú pred návštevníkmi prehliadok.

 Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave

kosice_fashion_week_mmagazin8Takto nakoniec vznikla celá séria fotografií, ktorá veľmi autentickým spôsobom zachytáva náladu panujúcu v zákulisí módnych prehliadok.

Pikul Alona

kosice_fashion_week_mmagazin9 kosice_fashion_week_mmagazin9aJermolajeva Olga a Orel Valentyna –módny dom RITO

kosice_fashion_week_mmagazin10kosice_fashion_week_mmagazin10akosice_fashion_week_mmagazin10bJana Jurčenko

kosice_fashion_week_mmagazin11kosice_fashion_week_mmagazin11aZuzana Haková

kosice_fashion_week_mmagazin12kosice_fashion_week_mmagazin12aBeata Rajská

kosice_fashion_week_mmagazin13kosice_fashion_week_mmagazin13akosice_fashion_week_mmagazin13bFOTO: Košice Fashion Week

[najkrajsiemodelky.sk]

Pridaj komentár