Slovenská herečka Lucia Siposová uviedla v bratislavskom kine Mladosť slávnostnú premiéru dlho očakávaného filmu režiséra Woodyho Allena s názvom Daždivý deň v New Yorku.


„Zbožňujem jeho filmy, tú kombináciu naivity a romantiky s istou dávkou absurdna a sarkazmu, no najmä veľkého nadhľadu. Má 84 rokov a napísal film o mladých ľuďoch, ktorý je nadčasový, atraktívny, svieži, chytrý, newyorský. Len to tak plynie, prekvapí, nehodnotí, rozosmeje, pohladí. Dobre sa na to pozerá, všetci herci sú presní a New York je to najfotogenickejšie mesto na svete. Ak máte radi Woodyho, budete spokojní, lebo dostanete to, čo od neho čakáte,“ vyjadrila sa na margo režiséra a jeho aktuálneho počinu hviezda seriálu Čierne vdovy.


Predstavenia romantickej komédie sa zúčastnili aj ďalšie známe tváre, ako napr. blogerka roka Janatini, redaktorka Nora Krchňáková, moderátorky Lucia Wirthová a Katka Brychtová. 

„Filmy Woodyho Allena sú moja srdcovka. Tento sa navyše odohráva v mojom milovanom New Yorku, k tomu skvelé výkony hercov, … čo viac si možno priať?“ povedala s nadšením Brychtová, ktorá počas uvedenia snímky sentimentálne spomínala na časy strávené za veľkou mlákou v spoločnosti svojej mamy.

Moderátorka TV JOJ Lucia Wirthová vyšla z kina taktiež s úsmevom: „Po dlhom čase konečne romantická komédia, ktorá ma naozaj veľmi pobavila. Žiadny lacný humor nečakajte! Veľmi príjemný, sofistikovaný humor Woodyho Allena, skvelé herecké výkony – Timothée Chalamet aj Elle Fanning boli vynikajúci. Milujem New York a jeho atmosféru. Hneď som zatúžila sadnúť do lietadla a prejsť sa uličkami Soho.“


Moderátorka Soňa Müllerová okrem „Veľkého jablka“ ocenila Allenovo filmárske umenie: „New York ma vždy dostane, rovnako ako aj cynický, suchý a intelektuálny humor Woodyho Allena – na zopár dialógoch som sa schuti zasmiala,“ opísala svoje pocity.


Daždivý deň v New Yorku je zábavným romantickým príbehom vysokoškolákov Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), odohrávajúcom sa počas víkendu v New Yorku. Nečakajú však, že zlé počasie sa im postará o sériu prekvapivých dobrodružstiev.

Film Daždivý deň v New Yorku prináša od 26. septembra 2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Magic Box

Pridaj komentár