Slovensko má svoju prvú MISS FOLKLÓR za rok 2015 – Víťazkou sa stala Petra Lenárová

1153
Slovensko má svoju prvú MISS FOLKLÓR za rok 2015 - Víťazkou sa stala Petra Lenárová 1

 

Historicky prvou celoslovenskou Miss Folklór sa koncom augusta stala iba 16-ročná Petra Lenárová z Banskej Bystrice. V hlasovaní o tom rozhodli priamo diváci v amfiteátri vo Východnej. Prvou vicemiss sa stala Kristína Chowaniecová z Bratislavy a s tesným odstupom sa druhou vicemiss stala Iveta Mihoková z Michaloviec.„Samozrejme som rada, že sa mi to podarilo vyhrať. Určite to poteší,“ uviedla nová Miss Folklór Petra Lenárová pôvodne z Čerína pri Banskej Bystrici.

Slovensko má svoju prvú MISS FOLKLÓR za rok 2015 Víťazkou sa stala Petra Lenárová

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin1

Študentka bilingválneho gymnázia si podľa vlastných slov však viac ako víťazstvo váži vôbec možnosť takejto akcie zúčastniť. „Určite mi ostanú skvelé zážitky. A šaty s korunkou,“ dodala s úsmevom. Ako víťazka totiž získala pre túto príležitosť špeciálne zhotovenú liptovskú kvetovanú korunku – partu z dielne Sandry Polákovej a modrotlačové spoločenské šaty od módnej návrhárky Jany Gavalcovej.

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin1a

O celkovom poradí rozhodovalo viac ako 300 divákov na nultom ročníku Miss Folklór.Hlavná organizátorka podujatia Barbora Palovičová bola s priebehom spokojná. „Nultým ročníkom sme chceli ukázať, že dievčatá z folklórnych súborov a rozmanitosť ich prejavu a talentu môžu ponúknuť divákom kvalitný a hodnotný umelecký program. Večer voľby kráľovnej folklóru vyšiel presne tak, ako som si predstavovala. Uvoľnená atmosféra, žičliví diváci a jedinečná propagácia slovenskej ľudovej kultúry,“ uviedla Palovičová.

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin1b

Spokojnosť neskrýval ani Vladimír Michalko, ktorý vedie občianske združenie Dobrá Východná, čo sa stará o celoročné využitie areálu vo Východnej. „Počasie vyšlo, dievčatá boli skvelé a diváci tiež. Čo viac dodať,“ povedal Michalko, ktorý si aj zatancoval v programe.

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin2

„Tento rok sme všetko pripravili v princípe za tri mesiace. Máme však vyššie ambície. Budúci rok to bude ešte lepšie a dúfam, že aj v priamom televíznom prenose, veď čo môže byť krajšie ako krásne ženy v slovenských krojoch. Verím, že sa z tejto súťaže stane podobná silná tradícia ako napríklad festival vo Východnej, Detve, či na Myjave,“ uzavrela Palovičová.

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin2b

Dobrá Východná je nezisková organizácia ktorého hlavným cieľom je celoročné využitie areálu vo Východnej prostredníctvom podujatí spojených nielen so slovenským folklórom, ale i prírodou. Organizuje podujatia ako tanečný letný tábor pre deti Krpčekovo, výstup na Kriváň v krojoch,  festival jedál zo zemiakov Babafest, či tanečný dom pod holým nebom Rozhybkosti. Občianske združenie Dobrá Východná oduševnene dýcha pre Východnú od roku 2013.

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin1d

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin2ba slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin3 slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin3a

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin3b

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin4

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin4a

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin4b

slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin4c slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin5 slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin5a slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin6 slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin7 slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin8 slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin9 slovensko_ma_svoju_prvu_miss_folklor_mmagazin10

FOTO: Peter Fehér a Sandra Poláková

[Barbora Palovičová/missfolklor.sk]

 

Pridaj komentár