Slovensko sa nachádza na prvom mieste svetového rebríčka vo výskyte a úmrtnosti na zhubné nádory hrubého čreva. K tomuto nelichotivému prvenstvu sa pridáva ešte druhé miesto vo výskyte nádorov pankreasu a to rovnako vo svetovom merítku.

Nielen na tieto, ale i na riziko ďalších onkologických ochorení upozorňuje už 13 rokov aj občianske združenie Europacolon Slovensko a aliancia NIE RAKOVINE, na čele s jej zakladajúcimi členmi – Janou Pifflovou Špankovou, Patrikom Hermanom a Bibianou Ondrejkovou. Spoločne so svojim tímom učia a presadzujú onkologickú osvetu a informujú širokú verejnosť o včasnej prevencii pred týmito vážnymi ochoreniami.

Veď povedzme si úprimne. Kto z nás by vedel preventívne odhaliť hrčky v prsníkoch, kým sú ešte neškodné? Kto z nás ovláda informácie o účinnej prevencii pred vírusom HPV? Kto z nás vie ako ľahko možno ochrániť našich blízkych pred jediným známym pôvodcom rakoviny krčka maternice? Všetky tieto informácie, navyše aj s ich praktickým prevedením, ponúka aliancia NIE RAKOVINE v spolupráci so svojimi partnermi, formou svojho jedinečného projektu s názvom „Rodinná ONKO FAMILY TOUR o prevencii“.

A čo je na tom najlepšie? Táto zážitková a osvetová tour o včasnom odhalení a onkologických skríningoch nádoru prsníka, pankreasu, krčka maternice, konečníka a hrubého čreva, zavíta s množstvom praktických a v mnohých prípadoch i životne dôležitých informácií, priamo k vám. Vydajte sa ojedinelú prechádzku obrovskou maketou čreva, v ktorej útrobách vám školení edukátori názorne vysvetlia dôležité fakty o zdravom trávení a vylučovaní, príznakoch najvážnejších onkologických diagnóz a predovšetkým o včasnej prevencii.

Ďalšou veľmi praktickou edukačnou pomôckou je i simulátor na nácvik samovyšetrenia prsníkov, ktorý má v sebe zabudované menšie i väčšie nálezy. Nielen tento nácvik, ale i dôležité informácie o účinnej prevencii pred vírusom HPV spôsobujúcom karcinóm krčka maternice, môžu mať vo väčšine prípadov cenu ľudského života. Mimoriadne užitočné sú i endoskopické obrázky rôznych diagnóz, ako aj informačné videá ktoré, sú výnimočným vzdelávacím nástrojom pre všetkých návštevníkov i divákov. Zdravie je to najdôležitejšie čo máme. Urobme preto pre seba a pre svojich blízkych úplné maximum. Povedzte aj vy nie NIE RAKOVINE a nebojte sa šíriť informácie a včasnej prevencii medzi vašimi blízkymi, alebo i na vašich sociálnych sieťach. Ak sa vám osvetové aktivity ako spomínaná FAMILY ONKO TOUR zapáčili, môžete ich rozširovanie podporiť i vašimi 2 % z daní tu .

V prípade záujmu o FAMILY ONKO TOUR stačí kontaktovať Janu Pifflovú Špankovú (spankova@nierakovine.sk) z občianskeho združenia NIE RAKOVINE a Europacolon Slovensko, kde sa dozviete všetky podmienky pre prezentáciu čreva a ďalších edukačných pomôcok vo vašom regióne.

Kontakty

NIE RAKOVINE – Europacolon Slovensko

Zakladatelia: Jana Pifflová-Španková, Patrik Herman, Bibiana Ondrejková

kontakt: +421  911 843 336 , 0800 800 183

info@eurpacolon.sk, pifflova.spankova@gmail.com

Anna Chudíková, komunikácia s verejnosťou, chudikova@europacolon.sk

Marián Božík, educational team, tomas.nagy@nierakovine.sk

Patrícia Kramárová, international affairs, patriciakramarova@gmail.com

PORADNE:

Bezplatná Pacientska infolinka: 0800 800 183

Pacientska poradňa online: www.europacolon.skwww.nierakovine.sk

Pacientska poradňa, expacienti v osobnom kontakte:

NOU  BRATISLAVA – konzultácie pondelok, utorok, streda 9:00 – 12:00

VOU KOŠICE – konzultácie v stredu 9:00 – 12:00

Pridaj komentár