Vo štvrtok 4.10.2018 prebehla v Bratislave tlačová konferencia známeho českého speváka Michala Davida, pri príležitosti jeho blížiaceho sa turné Mejdan roku Christmas tour 2018.

Slovenské turné Mejdan roku Christmas tour 2018 sa neúprosne blíži! Čo o tomto hudobnom sviatku prezradil sám Michal David?

Asi žiadna česko-slovenská party sa nezaobíde bez hitov, ktoré zložil alebo naspieval Michal David.

Už desaťročia nás tento český umelec baví svojimi hitmi ako Nonstop či Decibely lásky a zároveň hladí romantické duše skladbami Nejvetší z nálezů a strát, Každý mi tě lásko závidí a mnohými ďalšími.

Jeho party Mejdan roku sa opäť vracia na Slovensko a pred Vianocami si ju užijú v mestách Košice (11.12.), Žilina (12.12.) a Bratislava (13.12.).

„Michal David je jedným z najúspešnejších hitmakerov českej populárnej hudby so stálym presahom aj na Slovensko, kde má svoje verné publikum. Podobne ako napríklad Karel Svoboda, Vašo Patejdl alebo Janek Ledecký sa dokázal presadiť nielen ako autor úspešných pesničkových hitov, ale aj ako skladateľ obľúbených muzikálov ako Kleopatra, Traja mušketieri, Angelika a ďalšie,“ povedal o Michalovi Davidovi hudobný publicista a dramaturg Juraj Čurný.

Hosťom na Mejdane roku 2018 bude Sagvan Tofi. Ak by si niekto chcel zaspomínať, tak týchto dvoch umelcov spája napríklad film Vítr v kapse z roku 1982, v ktorom si Sagvan Tofi zahral s Lukášom Vaculíkom a Michal David naspieval ústrednú skladbu Nonstop.

Mimochodom, keďže v tom čase Michal David spieval v kapele Kroky Františka Janečka, skladbu nahral tajne. Niet pochýb o tom, že aj tento hit, ktorému už tiahne na pomyselný štvrtý krížik, odznie počas koncertov.

Po koncertoch v Košiciach a v Bratislave je pre najvernejších fanúšikov pripravená jedna lahôdka.

Držitelia VIP vstupeniek majú možnosť zúčastniť sa špeciálnej afterparty, na ktorej budú mať možnosť osobne sa zabaviť s umelcami a takisto sa s nimi odfotiť.

Mejdan roku sa tak pre mnohých neskončí s poslednou skladbou na pódiu, ale bude pokračovať ďalej.

FOTO: Archív Michal David, Archív Sagvan Tofi

Pridaj komentár