Slovenská topmodelka Michaela Kocianová pre českú ELLE

508
Slovenská topmodelka Michaela Kocianová pre českú ELLE 8

Slovenská topmodelka Michaela Kocianová je v súčasnosti najúspešnejšou slovenskou modelkou. Mala len šestnásť rokov, keď sa v Prahe v národnom finále prestížnej modelingovej súťaži Elite Model Look 2004 umiestnila na druhom mieste. Na svetovom finále Elite Model Look 2005 v Šanghaji Michaela skončila v TOP 15.

a

Po súťaži sa Michaela venovala predovšetkým štúdiu na strednej škole, ale počas prázdnin cestovala do sveta za modelingom. Od ukončenia školy sa začala naplno venovať modelingu a cestovaniu po celom svete.

b

V roku 2006 sa kariéra Michaely Kocianovej odštartovala na týždni módy v New Yorku pre značku Rodarte a o mesiac na to, už predvádzala aj na parížskom Fashion Weeku pre značku Rochas.

c

Jej dlhé nohy, úzky pás a krásna tvár očarovali tie najväčšie módne domy ako sú Christian Dior, Bottega Veneta, Alexander McQueen, Giorgio Armani, Dolce & Gabbana, Versace, Ann Demeulemeester, John Galliano, Chanel a iné.

d

Michaela Kocianová je historicky prvou Slovenkou, ktorá predvádzala na prestížnej módnej show značky Victoria’s Secret, ktorej sa zúčastnili hviezdy svetového formátu ako Allesandra Ambrossi, Doutzen Kroes alebo Heidi Klum.

e

Medzi jej najväčšie úspechy patria mimo iných najmä kampane pre Guy Laroche, Givenchy, Monique L´Huillier, Christian Lacroix, Piazza Sempione a Vivienne Westwood. V roku 2010 mala Michaela tú česť účinkovať v kampani, ktorú režíroval Guy Ritchie, na parfém Dior Homme po boku slávneho herca Jude Law.

f

Rodáčka z Trenčína sa objavuje na titulných stranách viacerých popredných módnych časopisov ako je Amica, L´Officiel, Elle. Michaela nafotila aj niekoľko editoriálov pre Vogue, Harper´s Bazzar, Velvet, Elle, Marie Claire, Amica, Velvet, L’Officiel. Topmodelka agentúry Elite Model Management Michaela Kocianová najnovšie nafotila titulnú stranu a editoriál pre českú Elle spolu s fotografom Branislavom Šimončíkom.

gFOTO: Branislav Šimončík

Krásna Slovenka žije prevažne v New Yorku a práca v modelingu ju stále veľmi baví. Modeling jej dal možnosť osamostatniť sa, finančne sa zabezpečiť, no a hlavne precestovať celý svet a stretnúť sa s osobnosťami, o ktorých sa jej ani len nesnívala. Michaela je veľmi vďačná za to, že má prácu, v ktorej sa nikdy nenudí a ktorá ju navyše posunula jej pracovné možnosti za hranice Slovenska.

 

Pridaj komentár