Slovenská topmodelka Kristína Chrasteková umelkyňou

1104
Slovenská topmodelka Kristína Chrasteková umelkyňou 18

Slovenská topmodelka Kristína Chrasteková začala s modelingom v roku 1995, kedy sa zúčastnila prestížnej modelingovej súťaže Elite Model Look. V národnom kole sa umiestnila na treťom mieste, čo bol dobrý odrazový mostík jej kariéry. Prvých päť rokov svojej kariéry strávila ako modelka v Ázii. Potom ako jej materská agentúra odporučila zmeniť účes odcestovala do Paríža, kde sa všetko začalo. V roku 2000 sa Kristína stretla s novou dizajnérku Chloé – Phoebe Philoa jej kariéra nabrala plné obrátky. Hneď potom sa objavila na titulnej strane talianskeho vydania Vogue a stala sa tvárou Prady a Miu Miu zároveň, čo sa stalo po prvý krát v histórii.

1Topmodelka agentúry Elite Model Management bola tvárou aj ďalších kampaní ako Jitrois, Max Mara, Moschino a objavila sa na titulných stranách Elle, Dolce Vita, L´Officiel, Dazed & Confused, Flirt a Harper’s Bazaar, D – Magazine. Predvádzala pre tých najprestížnejších návrhárov ako Christian Lacroix, Feraud, Givenchy, Jean Paul Gaultier, Chloé, Christian Dior, Dolce & Gabbana, Marc Jacobs, Gucci a mnohých ďalších.

1aPo ôsmich rokoch však slovenská topmodelka Kristína Chrasteková dobrovoľne zostúpila z vrcholu svojej kariéry. Je naozaj len veľmi málo modeliek, ktoré opustia vrcholový modeling v dobe, kedy sa o nich trhajú svetové módne domy a uznávané módne magazíny. Kristína to však urobila a nikto ju v tej dobe nechápal.

1bLen sama Kristína vedela, že okrem modelingu sa chce venovať ešte niečomu inému. Chcela toho zvládať oveľa viac ako byť len modelkou. Najskôr začala s módnou fotografiou, čo bol prirodzený progres, ale ešte stále to nebolo ono. Kristína sa stále potrebovala posúvať ďalej.

1c„Teraz som sa dostala k čisto umeleckým veciam. Začala som pracovať s filmom, objektmi a hudbou, dá sa to všetko lepšie kombinovať a plánovať,“ vysvetľuje svoje rozhodnutie Kristína Chrasteková.

2Z topmodelky Kristíny Chrastekovej sa teda stala mnohostranná umelkyňa. Je autorkou básní a filmov. Inšpiruje sa folklórom a pracuje s rôznymi médiami, archetypálnymi témami a audiovizuálnymi príbehmi. V roku 2009 sa stala spoluzakladateľkou projektu experimentálnej hudby Dioda Boy, pričom tvorila texty, vokály a vizuálnu esenciu.

2aJej práca bola prezentovaná v galérii Guido W. Baudach v Berlíne, Kai10 Raum fur künst v Düsseldorfe a v galérii Jiřího Švestky v Prahe. V roku 2012 vstúpila Kristína ako samouk na modernú umeleckú scénu. Dnes je však slovenská topmodelka Kristína Chrasteková späť v modelingu a začína byť o ňu opäť záujem, už onedlho by mala získať zaujímavú svetovú kampaň.

2b

2c

2e3a3b3c44a55a66a7

 

Pridaj komentár