Slovenská topmodelka Kinga Rajzak pre českú ELLE

298
Slovenská topmodelka Kinga Rajzak pre českú ELLE 1

Slovenská topmodelka Kinga Rajzak rozhodne nesnívala o tom stať sa modelkou. Prvý krát ju oslovili v Budapešti, ale v tej dobe o modeling nemala najmenší záujem. Jej príbeh sa však začal, kde ju oslovili v Bratislave pred kinom. Kinga sa nikdy predtým neodvážila ani len pomyslieť na prekrásne mekky módy ako sú Paríž, Miláno, či New Yourk, pretože bola vždy zameraná na svoje štúdium.

kinga1_elle14_MmagazinRodáčka z Dunajskej Stredy debutovala vo februári 2005 v Miláne na prehliadke Jill Sander. Odkedy sa Kinga objavila na obálke talianskeho Vogue, jej kariéra sa posúvala iba smerom hore.

kinga2_elle14_2MmagazinTopmodelka Kinga je považovaná za kráľovnú editoriálov a fotí pre najprestížnejšie magazíny sveta ako sú taliansky, francúzsky, nemecký a britský Vogue, ďalej magazíny ako Ten, POP, V, Numéro, Dazed & Confused, ID, Mag a mnohé iné.

kinga3_elle14_MmagazinFotila s fotografmi svetového formátu ako sú Steven Klein, Mario Sorenti, Jean Batiste Mondino, Craig Mc Dean a mnohými ďalšími. Je absolútnou favoritkou fotografa Stevena Meisela, ktorý si ju pravidelne „bookuje“ na fotenia pre taliansky Vogue.

kinga4_elle14_MmagazinSlovenka Kinga Rajzak bola tvárou kampaní značiek PHI, Alberta Ferretti, Missoni, Burberry, Kenzo, Dolce & Gabbana, Balenciaga a ďalších. Zoznam módnych prehliadok sa v jej prípade ráta na stovky.

kinga5_elle14_MmagazinV rebríčku TOP 50 svetových modeliek je Kinga na 26. mieste, čím sa z nej stala najúspešnejšia Slovenka v modelingovom svete. Topmodelka agentúry EXIT Model Management Kinga Rajzak najnovšie nafotila editoriál pre českú Elle spolu s fotografom Branislavom Šimončíkom.

kinga6_elle14_MmagazinKinga, ktorá sa usadila v Londýne sa nebojí o svoj modelingový osud, pretože kladie oveľa väčší dôraz na vzdelanie. Po univerzite v Budapešti študuje ďalej na Goldsmith University v Londýne. Možno práve preto ju niektorí nazývajú „mozog medzi ušami“.

kinga7_elle14_Mmagazinkinga8_elle14_Mmagazinkinga9_elle14_Mmagazinkinga10_elle14_MmagazinFOTO: Branislav Šimončík

Pridaj komentár