Prinášame vám ďalší dôkaz toho, že krása slovenských žien je výnimočná nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Volá sa Dominika Krčmáriková, kráska, ktorá úspešne pôsobí vo svete modelingu už viac ako 10 rokov. Prinášame vám pútavý a veľmi inšpirujúci rozhovor, v ktorom nám slovenská módna ikona prezradila svoje najväčšie úspechy, recepty na krásnu postavu, ale i mnoho zaujímavostí zo zákulisia modelingu. Budete tiež prekvapení, akú filmovú postavu by si Dominika veľmi rada zahrala, ale aj aké rozprávky najviac obľubuje.

Supermodelka Dominika Krčmáriková s telom sexi bohyne: „Modeling nikdy nie je rutinou!“

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazinDominika, pamätáš si na svoje začiatky v modelingu? Ako si sa k modelingu vôbec dostala?

Vyscoutovala ma modelingová agentka agentúry Exit Model Management, ktorá ma našla v meste keď som mala 13 rokov a približne o dva roky som začala fotiť a cestovať. Teraz keď sa spätne pozriem na obdobie svojich začiatkov, tak si spomeniem ako som sa ako 15 ročná vytrápila s mapou v Atenách a potom ešte to neustále odlúčenie od rodiny a priateľov. Dieťa má iné priority ako dospelý človek, nevedela som kde je sever, ale všetko chce svoj čas, trpezlivosť a vôľu. Dnes by som sa už nestratila!

Aký zážitok sa spája s tvojím prvým modelingovým jobom alebo prehliadkou?

Začala som asi prvou prehliadkou pre ŠUP-ku (Škola umeleckého priemyslu) vo svojich 14 -tich rokoch. Potom  nasledovali prehliadky vo Viedni pre Angewandte, kde si ma všimol človek, ktorý následne začal spolupracovať so značkou Jil Sander, pozval ma na casting do Milána, kde si ma vybrali a ja som pre Jil Sander odpredvádzala exclusive.

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazin1Máš radšej módne prehliadky alebo fotenia?

Teraz už fotenia. To nekonečné čakanie počas dňa na prehliadku, ktorá trvá 25 min s dvomi outfitmi na dievča sú katastrofa. (smiech)

Čím je podľa teba práca modelky výnimočná? Aké vidíš výhody a nevýhody tejto práce?

Jednoznačne v tom, že v nej nikdy nie je rutina, možnosť cestovať, vidieť miesta, ktoré by som reálne nikdy nemala možnosť vidieť, rozmanitosť kultúr, ľudí a prostredia v zahraničných krajinách. Výhody modelingu sú jednoznačne: cestovanie, kontakty, priatelia v zahraničí,skúsenosti, zážitky, vnútorný rast, finačná nezávislosť. A čo sa nevýhod týka, tak cestovanie bez rodiny, bez dlhoročných priateľov, často problém s osobným životom, keďže som bola nonstop na cestách, je ťažké mať stabilný partnerský vzťah (ale k tomu stačí vedieť čo človek chce, takže to až taký problém nebol).

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazin2Ak by si mala zostaviť 3 pravidlá/rady pre začínajúce modelky, ako by vyzerali?

1. Byť na čas

2. Byť milá, skromná a profesionálna

3. NEFAJČIŤ (všetko sa po určitom čase odzrkadlí na výzore)

S prácou modelky je nepochybne spojené aj cestovanie. Aký je tvoj vzťah k cestovaniu?

Veľmi pozitívny. U mňa to všetko prišlo s vekom, čím som staršia a skúsenejšia, tým viac si cestovanie užívam.

Ktorá je tvoja obľúbená krajina, ktorú si už navštívila? Ktorý kút sveta by si naopak ešte len chcela navštíviť?

V rámci práce je to Nemecko kvôli finančne stabilnému trhu, ale medzi tie obľúbené patrí určite Paríž a Barcelona. V rámci cestovania ma veľmi láka Austrália.

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazin2aPodelíš sa s nami o nejakú cestovateľskú príhodu/zážitok?

Fuuu, tých by bolo! Rôznorodých charakterov. Samozrejme, jedna z tých príjemnejších bolo týždňové fotenie v Kapskom meste v Afrike. Celý produkčný tým bol zložený so super ľudí, ubytovaný sme boli v dvoch krásnych vilách na kopci s výhľadom na oceán, fotenia prebiehali na nádherných loklitách a trvanie fotenia počas dňa bolo cca 4 hodiny, čiže ostatný voľný čas bola dovolenka, počas ktorej som mala narodeniny, tak sa produkčný tým rozhodol mi spraviť narodeninovú párty s tortou a úžasnou večerou.

Na ktorú cestu doteraz spomínaš najviac?

Asi na tú prvú v Aténach. Začiatky sa človeku zaryjú hlboko do pamäti. Potom to šlo už za radom.

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazin2bAko by si porovnala prácu na Slovensku a v zahraničí?

Tak to by som radšej neporovnávala 🙂

Ktoré mesto je momentálne tvojim domovom?

Nemecké prístavné mesto Hamburg.

Máš svojho obľúbeného klienta, pre ktorého pracuješ?

Peter Hahn (komerčný nemecký klient).

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazin2cAko často si s outfitom ktorý predvádzaš / fotíš spokojná?

Záleží od typu fotenia. Keď je to fashion editoriál, tak sa mi outfity viac-menej páčia, aj keď sú niekedy bizarné, rada sa nechám inšpirovať, ale ak ide o katalógového klienta, tak sa väčšinou fotia nohavice, tričká, blúzky, jednoduché outfity z každodenného života a tam spokojnosť/nespokojnosť vôbec neriešim. Jednoznačne sa snažím cítiť krásne a veľkolepo, aj keby som v rámci stylingu mala ružového slona na hlave, pretože je to idea daného projektu a mojim zámerom je toho slona odprezentovať čo najlepšie.

Pamätáš si na outfit, ktorý ťa doteraz najviac očaril a naopak, ktorý sa ti vôbec nepáčil?

Outfit, ktorý ma najviac očaril je ťažko povedať, za 10 rokov práce toho bolo veľa, takže špecifikovať neviem, no jednoznačne si užívam fotenie spodného prádla a plaviek. A nepáčil? Ako som spomenula, počas tých rokov pôsobenia v modelingu bolo krásnych,  výstredných i bizarných outfitov tak veľa, že sa to zlieva do jedného celku, ale viem si vybaviť veľmi vtipnú príhodu, že som na jednom fotení dostala umelé tehotenské brucho a musela som nafotiť materské šaty. Veľmi som sa s tým nestotožňovala, ale aj to patrí k modelingu.

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazin3Ako vyzerá starostlivosť o tvoje telo?

FUUU, to by som sa mohla veľmi rozpísať, takže skúsim stručne. Je to hlavne zdravá, nutrične vyvážená strava, veľa pohybu a rôznorodosť cvičení a veľa spánku. To všetko sa odzrkadlí na postave a pokožke a potom sa snažím eliminovať čo najviac chemikálii v rámci kozmetických produktov, ktoré používam – preto sa výlučne po sprche natieram BIO kokosovým olejom, vlasy si umývam šampónmi založenými na prírodnej báze bez sulfátov a perlete, pleť na tvári a dekolt si ošetrujem kozmetikou Kiehls. Práve tá je u mňa rokmi osvedčená a potom si ešte samozrejme doprajem každý mesiac manikúru, pedikúru, facial masáže a čistenie pleti.

V akom oblečení sa cítiš najlepšie a najpohodlnejšie?

Som skôr minimalista, takže sú to základné farby oblečenia, väčšinou tmavé, čierna, šedá, tmavo zelená, tmavo modrá a v lete zase béžová, biela a samozrejme športové oblečenie – v ňom trávim asi najviac času.

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazin4Stravuješ sa nejako špeciálne? Máš svoje obľúbené jedlo?

Čo sa jedla týka, stravujem sa špecificky, niekedy mi to príde ako alchýmia. (smiech) Počas zimného obdobia raňajkujem väčšinou teplé raňajky zložené z vlákninových kaší s nízkym glykemickým indexom bez gluténu vyrovnávajúce acidobázickú hladinu, obohatené o rôzne superfoods a drobné ovocie ako čučoriedky a maliny, či klasické proteínové raňajky zložene z vajíčka, avokáda, paradajok, pohánkového chleba a údený losos k tomu. Snacky sú u mňa zložené z orechov, jabĺk alebo proteínových tyčiniek. Po cvičení vždy „protein shake“ s banánom, obedy sú zložené väčšinou z proteínu v akejkoľvek forme, keďže nie som vegetarián a k tomu zelenina na akýkoľvek spôsob. Takisto si užívam uhľohydráty, ale vždy beriem ohľad na to, aký výkon som v daný deň podávala, či som mala tréning alebo nie. Na fotenia si často nosím svoje jedlo, ktoré si vopred pripravím, lebo keby som na klienta vybalila všetky moje požiadavky cez obed, tak by som asi zostala hladná. Samozrejme si doprajem aj Sushi, aj Hamburger, ale skôr sú výnimkou ako pravidlom. A všetky sladké jedlá si pečiem alebo pripravujem na raw spôsob sama. Snažím sa vyhýbať rafinovanému cukru a zákuskom z kaviarne.

Ktorú časť svojho tela si na sebe vážiš najviac?

Hlavu a v nej mozog (smiech) a mimo iné moje nohy.

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazin5Ktorú charakterovú vlastnosť si na sebe vážiš najviac?

Lojálnosť.

Ako relaxuješ? A ako tráviš svoj voľný čas?

Spánok, šport, “quality time” s rodinou a priateľmi.

Máš svoju obľúbenú rozprávku?

Tri oriešky pre Popolušku a Soľ nad zlato, keďže milujem klasiku a vyrástla som na nej. A samozrejme rozprávku Never Ending Story.

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazin6Ktorú filmovú postavu by si si rada zahrala?

Vivian z filmu Pretty Woman.

Cítiš sa lepšie pred objektívom fotografa alebo pred kamerou kameramana?

Pred objektívom fotografa.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech vo svojej modelingovej kariére?

Že úspešne pracujem už 10 rokov a som maximálne sebestačná.

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazin7S ktorou módnou značkou a ktorou módnou osobnosťou by rada spolupracovala?

Rada by som pracovala pre značky ako Elie Saab, NIKE, Tom Ford. A s osobnosťami: Mario Testino a Tom Ford.

Čo by si chcela vo svojej kariére modelky ešte dosiahnuť?

Jednoznačne byť súčasťou nejakej celosvetovej kampane alebo projektu charitatívneho charakteru. A  ešte šesť núl za prvou cifrou na bankovom účte pred tým ako by som modeling zavesila na klinec by bolo tiež veľmi potešujúce.

Aký je to pocit vidieť sa na rôznych reklamných bilbordoch, či v katalógoch alebo reklamách?

Vždy ma to poteší, je to predsa moja práca, najmä keď mi moji blízki a priatelia povedia, že sa im moje fotky páčia.

slovenska_modelka_dominika_krcmarikova_sexi_telo_bohyne_mmagazin8

Za rozhovor ďakujeme úspešnej modelke agentúry Exit Models – Dominike Krčmárikovej

Pridaj komentár