Módnu značku Jenny Jesko priniesla na slovenský trh dáma menom Jana Ješková v roku 2014. Od toho času svoju tvorbu prezentovala viacerými módnymi prehliadkami. Zatiaľ poslednú jej módnu show, si na Hviezdoslavovom námestí mohli diváci vychutnať prvú prázdninovú sobotu v rámci akcie, ktorú organizovalo oddelenie kultúry v Starom meste.

Slovenská módna návrhárka – Jenny Jeshko, opäť ukázala módu Bratislave! Kto bol jej hviezdou móla?

Slovanské bohyne a iné tajomstvá

Prehliadka Jenny Jeshko ponúkla širokej verejnosti najnovšiu kolekciu pod názvom „Slovanské bohyne a iné tajomstvá“. Spolupracovala na nej spoločne s výtvarníčkou Darinou Berkovou. Kolekcia bola prvýkrat prezentovaná v Zichyho paláci v máji tohto roka v rámci výstavy, ktorá tam bola celý mesiac.

„Modely v kolekcii predstavujú ženu, slovanskú bohyňu, ktorá je silná aj nežná zároveň, jemná víla, ale aj mocná bojovníčka, kráľovná lúk a hájov“ – prezrádza Jana Ješková a pokračuje: „V kolekcii boli použité prírodné materiály, ako zvyčajne doplnené výšivkami, ale aj autorskou potlačou, ktorý vznikol reprodukciou výtvarných diel Dariny Berkovej. Sme dlhoročné kamarátky, mne sa páčia Darinine obrazy, jej zase moja móda, tak sme to spojili.“ Všetky materiály sú potlačené ekologickou technológiou v USA a v Nemecku.

Silvia Šuvadová – hviezda móla

Prehliadku otvorila známa slovenská herečka z Oscarového filmu Kolja  a spiritualistka Silvia Šuvadova, ktorá nešetrila slovami chvály a obdivu na adresu modelov. „Modely Jany Ješkovej vystihujú ženu ako nádhernú, magickú slovanskú bohyňu, ktorá sa v nás všetkých ukrýva,“ – spustila ódu na Šuvadová. „Nosenie jej outfitov podčiarkuje ženskú krásu, nezávislosť a silu ženy, ku ktorej sa vraciame po tisícročiach, kedy sila ženy bola udupávaná. K modelom Jany Jeshkovej mám hlbší vzťah, keďže moja spirituálna práca je práve o navrátení ženy Bohyne do každej z nás a o akceptovaní ženskej sily mužmi. Modely Jenny Jeshko sú nadčasové a pre mňa reprezentujú slobodu,“ – zakončuje Silvia.

Jenny Jeshko ponúka okrem modelov aj kabelky, ktoré ručne šije a rovnako i parfém s rovnomennou značkou, ktorý prináša sviežo-ovocno-zmyselný závan elegancie, punku a baroka.

FOTO: Martin Charlie Tomečko

Pridaj komentár