Slovenská modelka Mária Petrovičová – Na modeling ma nahovorila svetová hviezda modelingu Michaela Kocianová + ROZHOVOR

1518
Slovenská modelka Mária Petrovičová - Na modeling ma nahovorila svetová hviezda modelingu Michaela Kocianová + ROZHOVOR 9

Mladučká slovenská modelka Mária Petrovičová sa modelingu venuje necelé dva roky a už sa jej podarilo to, o čom sníva snáď každá začínajúca modelka. Mária predvádzala v Paríži počas Fashion Weeku pre najprestížnejších módnych návrhárov ako Christian Dior a Elie Saab. Na svoj prvý kontakt s modelingom si Mária Petrovičová spomína veľmi dobre: „Jeden víkendový deň som sa vybrala s rodičmi do nákupného centra, kde prebiehal casting. Chvíľu sme postávali s rodičmi a sledovali sme húfny nával záujemkýň. Na pódiu bola vtedy svetová topmodelka Michaela Kocianová, ktorá sa na mňa pozerala, až nakoniec zišla z pódia a kráčala ku mne. Spýtala sa ma, či som prišla na casting a ja som odpovedala, že nie. Podala mi prihlášku a povedala, že by som to mala skúsiť. Od toho dňa to u mňa všetko začalo“, spomína s úsmevom mladá Mária Petrovičová. Materská agentúra budúcej hviezdy módneho neba je Exit Model Management.

Máriu Petrovičovú nahovorila na modeling svetová hviezda modelingu Michaela Kocianová

maria_petrovicova_rozhovor_mmagazin1

M magazín.sk si nenechal ujsť skvelú príležitosť vyspovedať slovenskú modelku Máriu Petrovičovú a prináša Vám s ňou jedinečný rozhovor:

Majka, máš len šestnásť rokov. Ako zvládaš skombinovať modeling so školou? Ako presne sa ti to darí zvládať?

Najskôr to všetko bolo veľmi náročné, ale rozhodla som sa pre individuálny študijný plán. Škola mi vyšla v ústrety a chcela by som sa za to veľmi pekne poďakovať. Momentálne ma čakajú v auguste tri komisionálne skúšky, tak sa snažím byť v kontakte so spolužiakmi a učiteľmi, aby som bola pripravená. Dúfam, že to úspešne zvládnem. Držte mi palce.

Predvádzala si na parížskom Fashion Weeku pre návrhárov Christian Dior a Elie Saab. Aký je to pocit, keď sa ty sama zrazu ocitneš na móle pre tie najprestížnejšie značky?

Asi to až tak nevnímam a nerobím rozdiely. Pri samotnom castingu chcem vždy pôsobiť čo najlepšie. Iste je to radostný pocit uspieť pri prestížnych návrhároch, ale v tom momente predvádzania sa cítim úplne rovnako aj pri iných módnych tvorcoch. Proste som taký „vešiak“, na ktorý sa obliekajú šaty a mojou úlohou je ich čo najlepšie prezentovať.

maria_petrovicova_rozhovor_mmagazin2

Máš svojho najobľúbenejšieho módneho návrhára?

Nemám to takto presne vyselektované, zatiaľ sa mi páčia všetky modely, ktoré som predvádzala. Každý má niečo do seba.

Ako sa zmenil tvoj pohľad na modeling, keď si už v takto mladom veku zožala obrovský úspech?

Ja si to ani ešte veľmi neuvedomujem, že by to bol obrovsky úspech. (smiech) Ale samozrejme potešili ma všetky reakcie priateľov a aj niektorých slovenských médií, že si všimli, že Slovenka zaznamenala taký obrovský úspech v módnom svete. Každý vie, že na Slovensku je veľmi veľa pekných dievčat. Dnes som predvádzala ja, ale o pol roka môže predvádzať niekto druhý. Čiže nelietam v oblakoch, som skôr pri zemi.

maria_petrovicova_rozhovor_mmagazin3

Počas príprav na samotné prehliadky Fashion Weeku si určite strávila nekonečným čakaním, spája sa tento čas aj s nejakým skvelým príbehom, či zážitkom?

Počas čakania na castingoch si väčšinou s babami rozprávame zážitky, ale žeby sa nám nejaký prihodil to asi nie. Jedine keď som raz večer neskoro prišla z fittingu domov a konečne unavená zaľahla do postele, zrazu mi z agentúry volali, že sa musím vrátiť naspäť, pretože mi zmenili look. Tak ma na ulici už o polnoci čakal taxík a naspäť domov som prišla v skorých ranných hodinách.

Na prehliadkach v Paríži ste sa stretli viaceré Slovenky. Ako ste spolu vychádzali?

Ja osobne sa snažím vychádzať s každou modelkou a navyše mám priateľskú povahu. Myslím, že medzi modelkami mám aj dosť kamarátok a trávime spolu veľmi veľa voľného času.

maria_petrovicova_rozhovor_mmagazin4

Aké sú tvoje plány do budúcna? Plánuješ aj štúdium na vysokej škole?

No ešte v tom nemám úplne jasno, rodičia by však boli radi keby som študovala na vysokej škole. Viem, že modeling je krátkodobá záležitosť, a preto treba mať nejakú istotu. No naozaj vám teraz neviem odpovedať. Možno o rok budem mať presnejšiu predstavu.

Máš svoju obľúbenkyňu medzi modelkami? Je zároveň aj tvojím vzorom čo sa týka prace?

Teraz som stretla jednu ruskú topmodelku, ktorá sa mi veľmi páčila, ale nepoznám jej prístup k práci, takže neviem, ale skutočne sa mi veľmi páčila.

Slovenská kráska Mária Petrovičová pre dizajnérku Albertu Ferretti kolekcia jar 2016

maria_petrovicova_rozhovor_mmagazin6a

Slovenska modelka Mária Petrovičovámaria_petrovicova_rozhovor_mmagazin5

maria_petrovicova_rozhovor_mmagazin5a maria_petrovicova_rozhovor_mmagazin6

Krásna Mária Petrovičová pre Christian Dior Haute Couture

[exitmm.sk]

7 KOMENTÁRE

Pridaj komentár