Kreatívna riaditeľka módnej značky Dior – Maria Grazia Chiuri, neostala s módnou kolekciou Resort 2018 ani tentokrát v úzadí. Minulý rok Chiuri presunula najlepšie módne výtvory značky do záhrady (aj keď nie skutočnej) v areáli Musée Rodin. Aká bola tohtoročná kolekcia Resort 2018 v podaní módnej značky Dior, vám priblížime v niekoľkých najzaujímavejších bodoch.

Slovenská kráska Sára Wittgrúberová na „móle“ pre Christian Dior Resort 2018 v Los Angeles! Ktoré svetové hviezdy sa módnej show zúčastnili?

 Slovenská topmodelka v akcii

Slovenská topmodelka Sára Wittgrúberová sa predstavila na prírodnom „prehliadkovom móle“ pre Christian Dior Resort 2018. Krásnu Slovensku môžete zhliadnuť priamo v akcii v kompletnom videozázname z exkluzívnej módnej show.

 Maria Grazia Chiuri

To je pohľad! Záver módnej show, v rámci ktorej predviedla Maria Grazia Chiuri na otvorenom priestranstve kaňonu Las Virgenes opäť hviezdnu zostavu! V tomto roku Dior rozbalil svoj módny balíček v prírodnej rezervácii pohoria Santa Monica v kalifornskej púšti. Dokonca aj Rihanna a Solange sa na túto módnu show dostavili v outfitoch inšpirovaných kalifornskou prírodou a jaskynnými maľbami.

 

Miesto diania

Mocná púšť, hnedá, vyprahnutá, pustá a krásna. Celá show prebehla v tejto obrovskej archeologickej rezervácii vo voľnej prírode a dokonca aj prítomní hostia sedeli vo vzdušných stanoch s výhľadom na kopce Calabasas.

Akonáhle obrovské zlaté slnko padlo za okraj kopcov, boli jemné ružové lúče na oblohe nahradené horúcimi vzdušnými balónikmi, ktoré sa mierne vznášali vo vánku a predstavenie sa mohlo začať! Žiadne prehliadkové mólo. Dior udržiaval módnu show v reálnej krajine, modelky prechádzali po neupravenej zemine v plochých topánkach a kožených sandáloch.

Hostia

A aký bol „Guest List“? Musíme povedať, že veľmi zaujímavý! Niet sa ale veru čomu čudovať, že prednú radu obsadili mnohé známe tváre. Veď Los Angeles, z ktorého pochádza mnoho klientov módnej značky Dior, bolo od dejiska tejto módnej show čo by na skok.

Okrem Rihanny a Solange (ktorá módnu show spestrila o svoje vystúpenie), sa tohto módneho sviatku zúčastnili napr. Charlize Theron, Freida Pinto, Demi Moore a mnohé ďalšie známe tváre.

Módna kolekcia

Hlavnou témou jednotlivých modelov kolekcie boli jednoduché farby a potlače, dopĺňané púštnym pozadím a prerušované len ľahkými a sviežimi siluetami. Všetko však bolo naprosto bohémske.

Jemné šaty sa vznášali ponad zaprášenú prírodnú dráhu v prírodnom prostredí, ktoré neskutočne dopĺňali  vyšívané klobúky s plochými okrajmi. Na mnohých outfitoch bolo možné pozorovať Chiurin rukopis, ako napr. štvorcový výstrih či „A-line“ midi sukne. Všetko opäť v perfektnom prevedení.

Inšpirácia

Kolekcia je inšpirovaná Západom a nástennými maľbami v jaskyni Lascaux v juhozápadnom Francúzsku, ktorej vek sa odhaduje na 20 000 rokov. Objavenie tejto monumentálnej jaskyne v roku 1940 prinieslo nové objasnenie prehistorického umenia a ľudského pôvodu.

Chiuri sa podarilo vypátrať, že pána Christian Dior fascinovali tieto starodávne jaskyne už v jeho ranej tvorbe, nakoľko jeho módna kolekcia „Ovale“ z roku 1951, bola svojimi potlačami inšpirovaná práve jaskynnými maľbami.

Pridaj komentár