Úspešná slovenská modelka – Sára Antalová, nádejná fotografka a blogerka. To je krátky profil slovenskej krásky, ktorá nás vo svete reprezentuje v tom najlepšom svetle. To, že je žiadaná na tých najváženejších svetových prehliadkových mólach, že spolupracovala s mnohými talentovanými fotografmi a to, že už toho veľa precestovala, všetci dobre vieme. To, čo sme ale nevedeli, nám prezradila v exkluzívnom rozhovore. Aký bol jej vstup do modelingu, s kým by veľmi rada v budúcnosti spolupracovala a čím chcela byť predtým, ako sa stala modelkou? Tieto, ale i mnohé ďalšie zaujímavosti nám prezradila krásna slovenská modelka Sára, ktorú vo svete zastupuje jej materská agentúra Exit Model Management.

Slovenská kráska Sára Antalová: „Modeling ma naučil byť trpezlivou a robiť všetko až do konca!“

Byť modelkou je snom asi každého dievčaťa. Bolo to tak aj v tvojom prípade?

Nie. Vždy som sa chcela venovať učeniu, či už detí alebo dospelých. Pamätám si, že moja generácia dievčat túžila byť učiteľkami alebo lekárkami.

Pamätáš si na svoj vstup do sveta modelingu?

Pamätám si to veľmi dobre. Bola som z toho nadšená, že mi niekto ponúka takúto možnosť, aj keď som sa k tomu dostala úplnou náhodou.

Popíšeš nám tvoje prvé fotenie a prvú módnu prehliadku?

Prvé fotenie bolo v mojej predošlej materskej agentúre, ktorá už neexistuje a fotila ma majiteľka tejto agentúry. Bol to klasický fototest s tým, že sa to spojilo s beauty fotením. Prvú prehliadku som mala tiež v mojej predošlej agentúre. Bola to prehliadka pre taliansku návrhárku, ktorá pracovala s recyklovaným materiálom. Jej nápad sa mi veľmi páčil a preto som si to veľmi užila.

Obľubuješ viac módne prehliadky alebo fotenia?

Mám rada oboje. Mám rada pocit samostatnosti a jedinečnosti na fotení, ale mám rada tú zjednotenosť a skupinovú prácu na prehliadkach. Preto si vždy užijem obe na plno.

Každá životná skúsenosť nás o niečo obohacuje. Čo z modelingu ti dalo do života úplne najviac?

Keď som po prvýkrát vycestovala, nevedela som variť, oprať si a celkovo sa o seba postarať. Vedela som si uvariť len tie najjednoduchšie jedlá, no časom som začala experimentovať a naučila som sa variť, upratovať a celkovo sa o seba postarať na 100 %, keďže vo svete už nebol nikto, kto by mi pomohol. Určite by som na to bola viac pripravenejšia, kebyže som o tomto “výlete“ vedela skôr. Naučila som sa byť trpezlivá a robiť všetko až do konca.

Zažila si situáciu, kedy si modeling oľutovala?

Veľakrát! No myslím si, že každá modelka mala v živote takú chvíľku. Pamätám si, že najviac som to oľutovala, keď som v Grécku hneď po castingu fotila 24 hodín oblečenie pre staršie dámy – všetko mi bolo veľmi veľké a stylistka každý jeden outfit upravovala 20 minút až pol hodinu. Nebolo by na tom nič zlé, keby nenosili po každom outfite ďalších 10. Zvládla som to a som vďačná, že mám takúto skúsenosť.

Ktorá práca ti doposiaľ najviac utkvela v pamäti a najradšej na ňu spomínaš?

Najviac mi utkvel v pamäti moment, keď som pracovala pre slovenskú značku Nehera na Parížskom Fashion Weeku, kde som pre nich predvádzala. Na práci mám najradšej ten pocit priateľstva a otvorenosti. Mala som viac fotení, ktoré mi utkveli v pamäti, ale toto má pre mňa najväčšiu hodnotu – keď sa modelka cíti pohodlne a baví ju pracovať.

Na svete je množstvo módnych návrhárov a módnych podujatí. Pre ktorého módneho návrhára či značku by si veľmi rada predvádzala? Na akom podujatí by si chcela byť ako modelka a na ktorom ako hosť?

Mojim snom bolo pracovať pre Dior a Givenchy, keď ešte pôsobil Raf a Riccardo. Teraz by to asi bol Celine a Acné. Ako hosť by som sa tešila hocičomu. Mám rada ten pocit sedieť a sledovať, čo človek dokáže vytvoriť.

Rôznorodosť modelov, ktoré si doteraz predvádzala, je určite veľmi pestré. Aké modely však najradšej predvádzaš?

Mám rada šaty! Cítim sa v nich sebavedomo a jedinečne. Taktiež mám rada extravaganciu, takže určite niečo bláznivé.

Aký je tvoj obľúbený štýl obliekania v súkromí? Popísala by si nám svoj obľúbený outfit?

Rada miešam slušnosť a extravaganciu. Dodať slušnosti štipku mladosti je podľa mňa jedinečné a nikdy neomrzí. Mám rada aj jednoduchosť, ktorá je nesmierne dôležitá na castingoch, pretože nejde o to, aké dobré oblečenie modelka má, ale aká je ona sama. Je veľmi ťažké opísať môj outfit, keďže je to veľmi rôznorodé. Každý mesiac sa to u mňa mení podľa toho, akú mam náladu, ale najviac ma vie ovplyvniť počasie, ktoré mi často prekazí plány.

Aký je tvoj vzťah k cestovaniu? Máš vysnívané miesto, ktoré by si chcela navštíviť?

Cestovanie jednoducho milujem! Moje vysnívané miesto je Nepál, kde by som chcela stráviť nejaký čas. Fascinuje ma spokojnosť ľudí, ktorí tam žijú.

Každá žena je zaťažená na určitý módny doplnok. Ako je to v tvojom prípade?

Začalo to pri okuliaroch a extravagantných šperkoch, momentálne som zaťažená na kabelky a topánky. Mám rada aj jednoduché veci, ale aj úplné úlety.

Ktorú vlastnosť máš na sebe najradšej a ktorú najmenej?

Najradšej mám asi trpezlivosť a neznášam svoju tvrdohlavosť.

Ako najradšej tráviš svoj voľný čas?

Keďže som študentka fotografie, tak sa snažím aj vo voľnom čase venovať analógovej fotografií. Venujem sa môjmu blogu a jóge, rada si prečítam aj knihu a často chodievam do kina.

Čo považuješ za najlepší vynález ľudstva a čo zase za úplnú zbytočnosť?

Telefón je pre mňa najlepší vynález, ale aj úplná zbytočnosť. Mal nám pomáhať spájať sa s ľuďmi, ale v poslednej dobe mám pocit, že sa od nich nevieme odlepiť a to úplne zbytočne.

Ktorú svoju fotografiu si najviac vážiš a prečo?

Je ich viac, ale najradšej mám tie, kde som to ja! Nemám rada na sebe tony make-upu a oblečenie, ktoré by som si nikdy neobliekla. Preto mám rada streetstyle fotky, kde fotograf zachytáva skutočnú podstatu konkrétneho človeka.

Všetci máme svoje osobné či profesionálne ciele. Aký je tvoj cieľ v oblasti modelingu?

Môj cieľ je uspieť v Paríži a Miláne, čo je veľmi veľká výzva, no ja pracujem na tom, aby som to zvládla. Vďaka mojej materskej agentúre, ktorá mi v tom pomáha, to snáď jedného dňa zvládnem! (úsmev)

Za rozhovor ďakujeme krásnej novej tvári modelingu – Sáre Antalovej

Pridaj komentár